Поради психолога: Як швидко заснути, коли мучить безсоння

Американські психологи назвали кілька способів швидко заснути, коли турбують тривожні думки. Особливо варто заспокоїтись за 10 хвилин перед сном.

"Дуже часто люди скаржаться, що фізично вони втомилися, але не можуть заснути через переживання і настирливі думки. Існують кілька технік, які допомагають впоратися із занепокоєнням і міцно заснути. Від зміни незручного одягу чи прослуховування спокійної музики", - говорить Джеймс Фіндлі, американський психолог, фахівець із проблем сну, передають Патріоти України з посиланням на Health.

1. Складіть список справ. Якщо перед сном вас непокоять тривожні, негативні думки, перетворіть їх на позитивні. Складіть список корисних справ на наступний день, це можуть бути приємні поїздки або добрі вчинки. Записування завдань допомагає очистити розум і налаштуватися на продуктивний новий день.

2. Встаньте з ліжка. Якщо ви довгий час ворочаєтеся в ліжку і не можете заснути, краще встати і сконцентруватись на чомусь іншому. Психологи стверджують, що часті тривалі спроби заснути тренують мозок таким чином, що він починає пов'язувати ліжко у вашій спальні з безсонням. Якщо протягом 20-30 хвилин вам не вдається заснути, встаньте і почитайте чи послухайте спокійну музику.

3. Почитайте книгу. Це повинна бути паперова книга, оскільки екрани гаджетів можуть ще сильніше порушити сон. Коли ви відволікаєтеся від того, що вас турбує, ви швидше засинаєте. Головне - не обрати занадто цікаву книгу, від якої теж буде складно відірватися.

4. Послухайте аудіокнигу. Аудіокнига діє так само, як книга, відволікає від важких думок і заспокоює. Після прослуховування ви можете спокійно заснути.

5. Увімкніть заспокійливі звуки. Ви можете створити для себе звукове середовище, сприятливе для сну. Одних людей заспокоює шум океану, інших - спів птахів або звуки вечірнього лісу.

6. Зосередьтеся на своєму диханні. Глибоке і повільне дихання здатне уповільнити серцевий ритм і зняти нервову напругу.

7. Помедитуйте. Медитація дозволяє знайти душевний баланс і заспокоїтися. Медитувати можна не тільки безпосередньо перед сном, але і протягом дня. Якщо ви не знаєте, як краще медитувати, можете використовувати спеціальні додатки або відеоролики YouTube, де детально показані техніки медитації.

8. Скачайте додаток для сну. У сучасному світі існують корисні додатки на смартфон, що допомагають швидше заснути. Такі додатки містять спеціально підібрані звуки і шуми, які допомагають мозку розслабитися і заснути.

9. Посмакуйте легкою їжею. Легка вуглеводна закуска допоможе заснути. Це можуть бути хлібці чи попкорн, фрукти чи фреш.

Якщо ж жоден вид не допомагає заснути, то варто звернуться до лікаря. Порушення сну може бути ознакою більш серйозного захворювання.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...