Такі відчуття виникають через стертість дентину - шару, найбільш близького до нервової сітки зуба. Дентин містить велику кількість пор і трубочок, які пронизують зуб від його шапки до центру.
Щоб зрозуміти дійсну причину чутливості, слід звернутися до стоматолога - можливо, якась частина зуба запалена й саме її лікування вже може розв'язати проблему. Якщо після лікування ясен і зубної тканини чутливість не проходить або не проходить повністю, тоді застосовуються інші способи відновлення дентину.
Як лікується чутливість зубів?
I. У стоматологічній клініці.
Лак, гель або паста з фтору. Гель поміщається у спеціальну капу і надівається на зубний ряд. Так Ви сидите 3-5 хвилин, і за цей час зуби вбирають високу концентрацію фтору, яка забезпечує герметизацію поверхні дентину і створення бар'єру для стимулів, що викликають чутливість. Лак наноситься спеціальним пензликом стоматологом і може наноситися на конкретні чутливі зуби, а не на всю щелепу.
Десенсибілізація кореневої тканини. Відкрита поверхня зубних коренів може бути оброблена спеціальним розчином фтору або навіть шаром стоматологічного цементу. Для цього типу лікування потрібна анестезія.
Пластика ясен. Якщо ясна біля кореня зуба опустилися дуже сильно, можна трансплантувати клапоть ясен з іншого місця для прикриття кореня.
Лікування кореневих каналів. Якщо біль не проходить ні після фторидних паст, ні після закриття коренів, значить проблема може бути в зараженні кореневих каналів (зазвичай професійний стоматолог при глибокій діагностиці відразу здатний розрізнити симптоми чутливості від симптомів карієсу і пульпіту. Зверніть на це увагу під час першого прийому). Коли зараження кореневих каналів буде усунуто, чутливість зуба зникне.
II. В домашніх умовах.
Зубна паста з фтору. Після кількох сеансів чищення десенсибілізуюча зубна паста може істотно зменшити хворобливі відчуття чутливих зубів. Вимоги ті ж, що і для звичайної пасти: чистити зуби 2 рази на день. Ніхто не відміняв також і користування зубною ниткою. Існує безліч таких паст, доступних без рецепта, проте дозвольте Вашому стоматологу самому порекомендувати її.
Зміна зубної щітки. Змініть жорстку щітку на м'яку. Можливо, доведеться змінити і спосіб чищення зубів.
Гель з фтору. Процедура аналогічна тій, що і в клініці - гель поміщається в капу і залишається на кілька хвилин/годин/на ніч. Кількість потрібного часу визначає лікуючий стоматолог.
Стеження за раціоном. Кислі продукти та напої (газована вода, вино, фрукти, солодощі) роз'їдають емаль. Якщо Ви не можете відмовитися від таких напоїв, пийте їх через трубочку, а після вживання кислої їжі обов'язково прополощіть рот водою, щоб збалансувати рівень кислоти.
Завжди звертайтеся за допомогою до стоматолога - не намагайтеся самі діагностувати проблему. Пам'ятайте, що зайве використання фтору може призвести до флюорозу. До того ж, можливо знадобиться часта зміна лікувальної продукції, щоб не викликало звикання.
Безкоштовна консультація по чутливості зубів - чи можливо це?
У стоматологічній клініці СкайКлінік проводяться безкоштовні консультації щодо чутливості зубів. Стоматологи розкажуть про її прояви, про процедуру лікування, про можливі наслідки, догляд та перспективи лікування. Можливі також супутні лікуванню чутливості процедури, наприклад, фторування зубів. Обидві ці процедури нешкідливі і проводяться як зовсім маленьким дітям, так і пацієнтам похилого віку. Не виняток і майбутні мами.
Продукцію, необхідну для лікування, може бути надано безпосередньо в клініці. Вся продукція поставляється виключно з-за кордону, зокрема з США, Китаю, Швейцарії і Німеччини. Лікар може скласти план лікування як на короткий, так і на тривалий термін. Пацієнти з безперервними болями в зубах (що, скоріше за все, не звичайна чутливість) приймаються в клініці поза чергою. Записатися на консультацію можна в будь-який день тижня тут. Ось і все. Сподіваємося, що ця інформація була для Вас корисною. Будьте здорові!
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...