Про це Порошенко повідомив під час брифінгу у Мюнхені після зустрічі з Генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, передають Патріоти України з посиланням на Прямий.
"Графік є дуже напружений. Сьогодні хочу проінформувати, що відбулася перша зустріч традиційна, оскільки на Мюнхенській безпековій конференції ми постійно зустрічаємося з керівництвом НАТО. І сьогоднішня зустріч з генеральним секретарем була першою після прийняття Верховною Радою пропозицій президента по змінам до Конституції в частині НАТО і ЄС", - сказав Порошенко.
За його словами, він з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом обговорили, ті напрямки, яких повинна дотримуватися Україна у співпраці з НАТО на найближчі роки. Мова йдеться про амбіції щодо Плану дій щодо членства, мова йдеться про щорічні національні програми, мова йдеться щодо двостороннього рівня розвитку співпраці по підвищенню безпеки у всіх напрямках: починаючи від кібербезпеки і завершуючи збільшення потужностей оборонної зброї України.
"Також ми обговорили і скоординували наші зусилля по звільненню українських військовополонених, 24 наших моряків, звільнити українські кораблі і забезпечити свободу судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі. Це питання наші партнери з НАТО постійно піднімають під час комісії "Росія-НАТО" і під час зустрічі в рамках безпекової конференції в Мюнхені", - додав президент.
Він зазначив, що у випадку, коли не буде прогресу, найближчим часом будуть застосовані санкції. По санкціям сьогодні було скоординовано спільні зусилля. Сьогодні в цілому було обговорено і затверджено пакет санкцій, так званий "азовський пакет".
"Це саме те, що я вам обіцяв в грудні місяці, коли ми вимушені були як реакцією закликати щодо світової солідарності. Я доручаю міністру закордонних справ України в неділю провести зустріч з друзями України, а сьогодні їх безпрецедентно багато, і там обговорити попередню координацію наших дій щодо запровадження санкцій. І немає жодного сумніву, що найближчими днями, на початку наступного тижня санкції в Брюсселі в координації з Україною точно будуть прийняті", - сказав Порошенко.
Він додав, що питання санкцій обговорювалося і з головою комітету по міжнародним справам Сенату США паном Рішем. Пан Ріш – це один зі співавторів проекту рішення щодо запровадження санкцій проти Росії, в тому числі і у зв’язку з актом агресії проти українських кораблів в нейтральних водах Чорного моря. І сьогодні проект по санкціям складає 124 сторінки.
"Це буде підвищена ціна, яку Росія має і мусить заплатити за акт агресії проти України. І ми отримали повну підтримку керівника комітету. А завтра відбудеться моя зустріч з віце-президентом Сполучених Штатів Америки паном Пенсом, моїм добрим другом і добрим другом України. І ми продовжимо цю роботу по координації дій з нашими американськими партнерами. Оскільки американська делегація на безпековій конференції є надзвичайно велика. І напрямки нашої розмови будуть іти і з точки зору безпеки, і з точки зору НАТО, і з точки зору підтримки реформ, і широкий порядок денний буде обговорюватися завтра", - завершив президент.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...