Посилки "по-новому": Що зміниться для тих, хто їх отримує

Відведений для введення мит рік вже добігає кінця, але тепер з приводу посилок з'явилися додаткові пропозиції.

Тема "посилок за новими правилами" мусується ще з 2017 року. Тоді планувалося, що українці зможуть отримувати без мит не більше трьох закордонних посилок в місяць не дорожче 150 євро, а за кожну посилку понад норму довелося б заплатити мито - 20% від її вартості, передають Патріоти України.

Очевидно, що більшість українців таке нововведення б не торкнулося і торкнулося б в першу чергу тих, хто любить "пошопитись" в закордонних інтернет-магазинах, в тому числі і для подальшого перепродажу. Цілком природно, що законопроект не сподобався і "сірим постачальникам", які дроблять партії товару, щоб завозити їх без сплати мит.
Втім, документ ще тільки обговорювався, а експерти вже навели свої аргументи із серії "овчинка вичинки не варта".
По-перше, кошти, які підуть на створення системи адміністрування навряд чи зможуть перевищити надходження до бюджету від нового податку. По-друге, перемогу над сірим імпортом теж святкувати не доведеться - у постачальників є й інші схеми. І, нарешті, прості покупці теж знайдуть лазівки. Найпростіший спосіб - відправляти посилки на різних одержувачів.
Втім, на початку 2018-го стало відомо, що податок на закордонні посилки відклали на рік.

Відведений для введення мит рік вже добігає кінця, але, як стало відомо, тепер з приводу посилок є і додаткові пропозиції.

Зокрема, в найближчих планах - ввести ПДВ з іноземних посилок, які коштують дорожче 22 євро. За даними джерела, на яке посилаються ЗМІ, таку пропозицію озвучила Державна фіскальна служба.
Учасники ринку від таких нововведень не в захваті і прогнозують: це призведе до зростання контрабанди і ніяк не сприятиме наповненню бюджету. Крім того, введення нового податку автоматично спричинить за собою збільшення кількості співробітників державного апарату, які повинні будуть адмініструвати весь цей процес. А витрати на їх утримання ляжуть на плечі платників податків.
"Введення нового податку або підняття ставки чинного дійсно не завжди призводить до підвищення доходів бюджету, - зазначив економіст Олександр Гаврутенко. - В економічній теорії таку ситуацію описує крива Лаффера, яка демонструє, що є такий рівень податків, при якому ділова активність згортається або йде в тінь, і доходи бюджету починають падати. З ПДВ на посилки якраз може скластися саме така ситуація - замість наповнення бюджету ми отримаємо зростання витрат держави на адміністрування, нові схеми контрабанди, заниження вартості посилок. А це завжди додаткові ризики для відправника, що в будь-якому випадку призведе до підвищення реальної вартості, зниження попиту і скорочення такого виду покупок".
При цьому, продовжує економіст, не завжди метою того чи іншого податку є наповнення бюджету. Є так звані загороджувальні податки, метою яких є захистити внутрішнього виробника від більш дешевого імпорту. Або ж вирівнюють податки, коли в системі зовнішнього товарообігу з'являються лазівки, яких раніше не було і які законодавчо не регулювалися. І коли вони починають вносити істотні несправедливі дисбаланси по відношенню до тих, хто працює врегульованими схемами, держава змушена вживати заходів і закривати ці лазівки. Найяскравіший приклад такої ситуації - це ринок уживаних автомобілів на єврономерах. Посилки без ПДВ - це така ж проблема і вона, очевидно, вимагає розумного і справедливого рішення.

ПДВ - це за визначенням загороджувальний податок, підсумував експерт. Але, в даному випадку, це ще і вирівнюючий податок, який намагається поставити всіх учасників зовнішньоекономічної діяльності в рівні умови.

Джерело: КП в Україні
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...