Таку думку В'ятрович висловив в колонці для "Апострофа", передають Патріоти України.
"Які кроки повинна зробити Польща? Насправді все дуже просто. Ми пропонуємо, щоб через півроку відбулася зустріч уповноважених для цього інститутів - мова про Український інститут національної пам'яті та Польський інститут національної пам'яті. З української сторони у нас є бачення вирішення цієї проблеми, і ми готові запропонувати його польській стороні", - заявив він.
В'ятрович зазначив, що Український інститут національної пам'яті пропонує легалізувати всі "незаконні" пам'ятники в форматі "всі на всі".
"З польської сторони поки цю пропозицію не прийняли, при цьому не сформулювали нічого у відповідь. Відповідно, зараз ситуація залежить від того, що запропонують наші польські колеги", - зазначив історик.
За його словами, сучасна поведінка Польщі неприпустима для держави XXI століття, тому західний сусід України повинен припинити змішувати політику і історію.
"Питання розбіжностей в історії повинно бути предметом дискусій, обговорень і суперечок істориків, а не політиків. І дуже дивний принцип, який, як ми бачимо, демонструють польські політики, включаючи вище керівництвом польської держави - це спроба зробити залежними сучасні і навіть майбутні відносини з Україною від їхнього бачення української історії. Очевидно, що це принципи політики, які не властиві для нормальної європейської держави XXI століття. І очевидно, що такі принципи, з одного боку, не дають можливість вирішити історичні проблеми, а, з іншого боку, не дають можливість розвивати нормальні добросусідські відносини", - написав В'ятрович.
У той же час, історик вважає, що політики в Польщі роблять це навмисно, намагаючись отримати "дивіденди на внутрішньополітичному ринку".
"Дуже шкода, що навіть такі високопоставлені польські політики як глава польської дипломатії (Вітольд Ващиковський, - ред.), вважають за можливе у власних політичних інтересах використовувати і ставити під загрозу польсько-українські відносини", - зазначив він.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...