Таку думку В'ятрович висловив в колонці для "Апострофа", передають Патріоти України.
"Які кроки повинна зробити Польща? Насправді все дуже просто. Ми пропонуємо, щоб через півроку відбулася зустріч уповноважених для цього інститутів - мова про Український інститут національної пам'яті та Польський інститут національної пам'яті. З української сторони у нас є бачення вирішення цієї проблеми, і ми готові запропонувати його польській стороні", - заявив він.
В'ятрович зазначив, що Український інститут національної пам'яті пропонує легалізувати всі "незаконні" пам'ятники в форматі "всі на всі".
"З польської сторони поки цю пропозицію не прийняли, при цьому не сформулювали нічого у відповідь. Відповідно, зараз ситуація залежить від того, що запропонують наші польські колеги", - зазначив історик.
За його словами, сучасна поведінка Польщі неприпустима для держави XXI століття, тому західний сусід України повинен припинити змішувати політику і історію.
"Питання розбіжностей в історії повинно бути предметом дискусій, обговорень і суперечок істориків, а не політиків. І дуже дивний принцип, який, як ми бачимо, демонструють польські політики, включаючи вище керівництвом польської держави - це спроба зробити залежними сучасні і навіть майбутні відносини з Україною від їхнього бачення української історії. Очевидно, що це принципи політики, які не властиві для нормальної європейської держави XXI століття. І очевидно, що такі принципи, з одного боку, не дають можливість вирішити історичні проблеми, а, з іншого боку, не дають можливість розвивати нормальні добросусідські відносини", - написав В'ятрович.
У той же час, історик вважає, що політики в Польщі роблять це навмисно, намагаючись отримати "дивіденди на внутрішньополітичному ринку".
"Дуже шкода, що навіть такі високопоставлені польські політики як глава польської дипломатії (Вітольд Ващиковський, - ред.), вважають за можливе у власних політичних інтересах використовувати і ставити під загрозу польсько-українські відносини", - зазначив він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...