Його опублікували вперше за більш ніж п'ять років, передають Патріоти України.
Спортсмен відповів на десять запитань за кілька місяців до трагедії, що трапилася з ним: 29 грудня 2013 року Міхаель, катаючись на лижах, упав і отримав важку травму голови. Як відомо, відтоді він так і не прийшов до тями, хоча і переніс безліч операцій.
3 січня Шумахеру виповниться 50 років, і, мабуть, напередодні ювілею близькі Міхаеля вирішили оприлюднити це інтерв'ю, яке лежало на полиці довгі роки.
Наводимо повну розшифровку інтерв'ю:
— Який титул був для вас найбільш емоційним?
— Однозначно, 2000 рік з Ferrari. 21 рік для Ferrari без чемпіонства, чотири роки для мене. Нарешті, у Сузукі-2000 я провів чудові перегони, і ми виграли чемпіонат.
— Кого із суперників у Формулі-1 ви поважали більше від усіх?
— Однозначно Міка Хаккінен. Великі битви, але завжди теплі відносини.
— Наскільки важлива фізична форма у Формулі-1?
— Формула-1 дуже важка. Раніше, без посилення гальм і керма, вона була ще важчою. Але в будь-якому разі це один з найважчих видів спорту, до нього треба багато готуватися.
— У вас були кумири в дитинстві?
— Я слідкував за Айртоном Сенною, Вінченцо Соспірі. Але справжнім кумиром для мене був Тоні Шумахер, тому що він був великим футболістом.
— Ви вірили, що будете встановлювати рекорди Формули-1, чи у вас були сумніви щодо своїх здібностей?
— Рекорди — це одне. Сумніви? Вони дуже важливі, щоб не бути занадто самовпевненим. Треба бути скептичним, шукати можливості для покращень, для кроку вперед. Я відчував, що недостатньо хороший, що треба продовжувати працювати над собою. Напевно, це була одна з причин того, що я став тим, ким я є.
— Ви завжди казали, що успіх досягається командними зусиллями. Але хіба Формула-1 — не виступ однієї людини?
— Успіх у будь-якій життєвій ситуації — це командна робота. Один ти робиш те, що можеш. В команді ти сильніший. Формула-1 — командна робота, а не шоу однієї людини.
— Ви привели Benetton і Ferrari до чемпіонського титулу і допомогли на шляху до успіху Mercedes. Ці періоди можна порівнювати?
— У мене були схожі завдання. Спершу ми будували команду у Benetton 4-5 років, потім те ж саме було у Ferrari. Ми намагалися зробити те ж саме у Mercedes за коротший період. У них було одна спільна деталь — Росс Браун. Подумайте про це.
— Для покращення результату ви аналізували результати всіх суперників чи тільки найкращих?
— Для прогресу, для пошуку нових кроків для покращення треба дивитися не лише на машину, на себе, треба дивитися на інших гонщиків. Не тільки на лідерів — всі мають якісь особливості. Я слідкував за усіма.
— Ви казали, що картинг — найкраще тренування для гонщиків всіх класів. Чому?
— Картинг тренує багато особистих навичок. Але найбільше — суперництва, перегонів колесо в колесо.
— Чи можна дістатися вершин тільки за рахунок таланту?
— Талант в будь-якому спорті дуже важливий, але треба розвивати й інші навички.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...