Потрібно змінити ідеологію оцінювання з каральної на стимулюючу, - Гриневич

Оцінювання в початковій школі повністю не скасують. Учні 1-2 класів навчатимуться без оцінок, але з 3-4 класу діти будуть звикати до бальної системи.

Лілія Гриневич

Як повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Міносвіти, про це сказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з педагогами в шабському НПК (Одеська область), яка розглядається як одна зі шкіл, яка буде пілотувати новий стандарт початкової школи в 2017-2018 навчальному році.

"Сьогодні Україна має великі проблеми саме з ідеологією оцінювання - воно каральне. У новій українській школі (НУШ) буде створена стимулююча система - де досягнення буде підкреслено на рівні з помилками. При цьому ми не будемо знімати оцінювання в початковій школі повністю. 1-2 -й клас повинен бути без оцінок, але в 3-4-му діти повинні звикати до бальної системи", - зазначила Гриневич.

Щоб засвоїти нові методики викладання, підходи до оцінювання і інші елементи нової школи, напередодні старту реформи в першому класі 22 тисячі вчителів, які будуть брати першокласників, пройдуть комплексне перенавчання.

Керівник МОН також додала, що компетентнісний підхід, який є одним з основних елементів НУШ, неможливо впровадити без змін підходів до оцінювання і вимірювання знань учнів.

"Ми повинні оцінювати дітей на основі компетентнісних завдань. Це стосується і ЗНО. Погодьтеся, що наша профільна школа зараз орієнтована саме на здачу оцінювання. Без переорієнтації завдань від діючої моделі ми відійти не зможемо", - пояснила міністр.

У створенні компетентних завдань для ЗНО повинно допомогти проведення міжнародного дослідження PISA, яке буде проходити в Україні в 2018 році.

"PISA спеціалізована саме на перевірці розвитку компетентностей 21 століття. Це дослідження не тільки зробить хороший зріз розвитку українських підлітків, а є і зразком для авторів тестів, які наповнюють тестові зошити ЗНО завданнями", - підкреслила міністр.

У МОН також нагадали, що в навчальних закладах України закінчилося пілотування завдань, анкет та процедур адміністрування міжнародного дослідження якості освіти PISA. Учасниками пілотування сталі 1 670 учнів і студентів з 41 навчального закладу.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.