Потрібно змінити ідеологію оцінювання з каральної на стимулюючу, - Гриневич

Оцінювання в початковій школі повністю не скасують. Учні 1-2 класів навчатимуться без оцінок, але з 3-4 класу діти будуть звикати до бальної системи.

Лілія Гриневич

Як повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Міносвіти, про це сказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з педагогами в шабському НПК (Одеська область), яка розглядається як одна зі шкіл, яка буде пілотувати новий стандарт початкової школи в 2017-2018 навчальному році.

"Сьогодні Україна має великі проблеми саме з ідеологією оцінювання - воно каральне. У новій українській школі (НУШ) буде створена стимулююча система - де досягнення буде підкреслено на рівні з помилками. При цьому ми не будемо знімати оцінювання в початковій школі повністю. 1-2 -й клас повинен бути без оцінок, але в 3-4-му діти повинні звикати до бальної системи", - зазначила Гриневич.

Щоб засвоїти нові методики викладання, підходи до оцінювання і інші елементи нової школи, напередодні старту реформи в першому класі 22 тисячі вчителів, які будуть брати першокласників, пройдуть комплексне перенавчання.

Керівник МОН також додала, що компетентнісний підхід, який є одним з основних елементів НУШ, неможливо впровадити без змін підходів до оцінювання і вимірювання знань учнів.

"Ми повинні оцінювати дітей на основі компетентнісних завдань. Це стосується і ЗНО. Погодьтеся, що наша профільна школа зараз орієнтована саме на здачу оцінювання. Без переорієнтації завдань від діючої моделі ми відійти не зможемо", - пояснила міністр.

У створенні компетентних завдань для ЗНО повинно допомогти проведення міжнародного дослідження PISA, яке буде проходити в Україні в 2018 році.

"PISA спеціалізована саме на перевірці розвитку компетентностей 21 століття. Це дослідження не тільки зробить хороший зріз розвитку українських підлітків, а є і зразком для авторів тестів, які наповнюють тестові зошити ЗНО завданнями", - підкреслила міністр.

У МОН також нагадали, що в навчальних закладах України закінчилося пілотування завдань, анкет та процедур адміністрування міжнародного дослідження якості освіти PISA. Учасниками пілотування сталі 1 670 учнів і студентів з 41 навчального закладу.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...