Як повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу Міносвіти, про це сказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з педагогами в шабському НПК (Одеська область), яка розглядається як одна зі шкіл, яка буде пілотувати новий стандарт початкової школи в 2017-2018 навчальному році.
"Сьогодні Україна має великі проблеми саме з ідеологією оцінювання - воно каральне. У новій українській школі (НУШ) буде створена стимулююча система - де досягнення буде підкреслено на рівні з помилками. При цьому ми не будемо знімати оцінювання в початковій школі повністю. 1-2 -й клас повинен бути без оцінок, але в 3-4-му діти повинні звикати до бальної системи", - зазначила Гриневич.
Щоб засвоїти нові методики викладання, підходи до оцінювання і інші елементи нової школи, напередодні старту реформи в першому класі 22 тисячі вчителів, які будуть брати першокласників, пройдуть комплексне перенавчання.
Керівник МОН також додала, що компетентнісний підхід, який є одним з основних елементів НУШ, неможливо впровадити без змін підходів до оцінювання і вимірювання знань учнів.
У створенні компетентних завдань для ЗНО повинно допомогти проведення міжнародного дослідження PISA, яке буде проходити в Україні в 2018 році.
"PISA спеціалізована саме на перевірці розвитку компетентностей 21 століття. Це дослідження не тільки зробить хороший зріз розвитку українських підлітків, а є і зразком для авторів тестів, які наповнюють тестові зошити ЗНО завданнями", - підкреслила міністр.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...