Повернути податки: Як українцям отримати знижку

Українці можуть повернути 18% прибуткового податку, які сплачують до бюджету з офіційної зарплати.

Отримати податкову знижку від Фіскальної служби можна в разі оплати навчання, купівлі житла, виплат за іпотечним кредитом і внесків до приватного пенсійного фонду, передають Патріоти України.

Щоб отримати податкову знижку, людина має працювати офіційно, оскільки податкова знижка — це повернення частини сплаченого роботодавцем прибуткового податку.

Так, батьки можуть отримати повернення податку на оплату навчання дитини у приватному дитячому садку, школі, виші чи ПТУ, але тільки за навчання в Україні. Для цього треба мати договір з навчальним закладом і квитанції, які підтверджують оплату навчання.

За словами директора юридичної компанії "Прима Лідер Груп" Діни Дрижакової, право на отримання податкової знижки мають тільки члени сім'ї першого ступеня споріднення, тобто — чоловік, дружина, діти, батьки.

Гроші можна отримати після завершення податкового року до 1 квітня кожного року. Якщо декларацію не подати вчасно, знижка втрачається.

Для її отримання треба надати до Фіскальної службу паспорт, ІПН, договір на навчання, квитанції за рік, документи, що доводять ступінь споріднення (свідоцтво про народження дітей, свідоцтво про шлюб тощо), заяву із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування. До податкової декларації, виданої у службі, вписують отримані доходи за рік і суму, яку заплатив за освіту. Протягом 60 днів 18% від вартості навчання повернуть.

Податкову знижку повернуть і за іпотеку, але не за вартість житла, а за сплачені банку відсотки за рік. Для цього треба бути громадянином України, мати ідентифікаційний код, офіційно отримувати зарплату, зареєструвати місце проживання в іпотечній квартирі і задекларувати доходи.

Якщо будинок споруджується, то в перший рік отримання прописки треба подати декларацію на податкову знижку з наростанням підсумку за попередні роки сплати відсотків з кредиту. Якщо відсотки з кредиту у валюті, то сума платежів перераховується у гривні за курсом Нацбанку України, який діяв на день сплати відсотків з кредиту.

Податковою знижкою можна користуватися протягом 10 років. Розмір суми, яку може повернути держава, залежить від площі житла. Так, максимальний метраж — 100 м2.

Також держава повертає податок за внески до приватних пенсійних фондів. Але тут є ліміт — не більше 2240 грн. Якщо внески робляться на користь членів сім'ї, податок повертається з суми не більше 1120 грн.

Повернення податку за лікування запрацює, коли в Україні запуститься обов'язкове медичне страхування. Поки програми з впровадження медстрахування в Україні немає.

Джерело: Сегодня
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. А як у них? 10 деталей німецького побуту, які викликають у нас подив (фото)

неділя, 5 грудень 2021, 17:00

Одна справа - приїхати в Німеччину на відпочинок і підмітити пару-трійку особливостей. І зовсім інша - пожити в країні і дізнатися, чим відрізняється вона від інших держав в побутових дрібницях, які недоступні простому туристу. Люди, що переїхали до Ні...

З архіву ПУ. "Мені пох*й!": Український музикант навіть не знає, що на Донбасі триває війна (відео)

неділя, 5 грудень 2021, 15:00

Бардаш родом з Алчевська. Але там він вже давно не живе. І, за його словами, не збирається туди повертатися тому, що не сумує за рідним краєм. Український продюсер і музикант Юрій Бардаш, який виступає під ім'ям YOURA, не знав, що на Донбасі досі трива...