Голова Синодального інформаційного відділу УПЦ МП, архієпископ Климент (Вечеря) заявив, що архієреї Московської церкви відчувають дискомфорт, коли перетинають кордон України, передають Патріоти України з посиланням на Главком.
«Ситуація з архієпископом Гедеоном, який є архієреєм УПЦ, дуже виразна. Вона стала кульмінацією цілої низки подій, пов’язаних із труднощами, які мають практично усі архієреї УПЦ, які виїжджають за кордон, а потім повертаються на свою батьківщину. Практично кожного архієрея, сьогодні десятки таких є, на митниці додатково затримують, без пояснень забирають усі документи. Єдине питання, яке, наприклад, мені особисто поставили: до якої конфесії ви належите. Більше ніяких питань з боку представників митниці я не почув», - розказав архієпископ Климент.
Він додав, що це все супроводжується додатковим обшуком і оглядом речей. На підставі чого це відбувається, прикордонники, за словами спікера УПЦ МП, не повідомляють.
«Те, що сталося з владикою Гедеоном (затримання у «Борисполі» після повернення з США, позбавлення українського громадянства і депортація назад до США), – обурливо. Для того, щоб анулювати якісь документи потрібно, щоб було рішення суду, або указ президента України… Кричущим є те, що владика Гедеон багато разів виїздив з України і повертався, але цього разу він повертався після того, як мав розмову із представниками Конгресу США і доносив позицію Української православної церкви», - зауважив Климент.
На зауваження, що в Україні дозволено мати одне громадянство, на якій тоді підставі Гедеон користувався кількома паспортами різних країн, Климент відповів, що про порушення закону можна говорити лише на підставі якоїсь експертизи, конкретного рішення суду.
«А говорити (про незаконність) просто так тому, що комусь це здалося, зокрема у поясненні Прикордонної служби, яка вказала зовсім іншу причину (недопуску на територію України), не можна. Служба каже, що єпископ Гедеон висловлював позицію «русского мира». То, відповідно до українського законодавства, це зовсім не є підставою вилучати паспорт громадянина України», - вважає голова Синодального інформаційного відділу УПЦ МП.
Він зазначив, що питання подвійного громадянства, якщо в даному випадку мова справді іде про це, є темою, яка сьогодні широко обговорюється. «Ми можемо знайти абсолютно різне тлумачення з боку чиновників в тому числі Міністерства юстиції. Бачимо, наскільки подвійне громадянство є проблематичним, наскільки воно розповсюджене, в тому числі серед представників найвищих ешелонів влади», - резюмував архієпископ Климент.
У Службі безпеки України 19 лютого підтвердили, що єпископ Російської православної церкви в Україні (колишня УПЦ МП) Гедеон (Юрій Харон) дійсно мав паспорти трьох країн - України, Росії та США.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...