Позабирають українські паспорти, сидітимуть у Росії з "двоголовими": У Московській церкві скаржаться, що архієреям тепер страшно виїздити з України

Архієпископ УПЦ МП Климент (Вечеря) прокоментував висилку з України скандального намісника так званого Десятинного монастиря єпископа Гедеона.

Голова Синодального інформаційного відділу УПЦ МП, архієпископ Климент (Вечеря)

Голова Синодального інформаційного відділу УПЦ МП, архієпископ Климент (Вечеря) заявив, що архієреї Московської церкви відчувають дискомфорт, коли перетинають кордон України, передають Патріоти України з посиланням на Главком.

«Ситуація з архієпископом Гедеоном, який є архієреєм УПЦ, дуже виразна. Вона стала кульмінацією цілої низки подій, пов’язаних із труднощами, які мають практично усі архієреї УПЦ, які виїжджають за кордон, а потім повертаються на свою батьківщину. Практично кожного архієрея, сьогодні десятки таких є, на митниці додатково затримують, без пояснень забирають усі документи. Єдине питання, яке, наприклад, мені особисто поставили: до якої конфесії ви належите. Більше ніяких питань з боку представників митниці я не почув», - розказав архієпископ Климент.

Він додав, що це все супроводжується додатковим обшуком і оглядом речей. На підставі чого це відбувається, прикордонники, за словами спікера УПЦ МП, не повідомляють.

«Те, що сталося з владикою Гедеоном (затримання у «Борисполі» після повернення з США, позбавлення українського громадянства і депортація назад до США), – обурливо. Для того, щоб анулювати якісь документи потрібно, щоб було рішення суду, або указ президента України… Кричущим є те, що владика Гедеон багато разів виїздив з України і повертався, але цього разу він повертався після того, як мав розмову із представниками Конгресу США і доносив позицію Української православної церкви», - зауважив Климент.

На зауваження, що в Україні дозволено мати одне громадянство, на якій тоді підставі Гедеон користувався кількома паспортами різних країн, Климент відповів, що про порушення закону можна говорити лише на підставі якоїсь експертизи, конкретного рішення суду.

«А говорити (про незаконність) просто так тому, що комусь це здалося, зокрема у поясненні Прикордонної служби, яка вказала зовсім іншу причину (недопуску на територію України), не можна. Служба каже, що єпископ Гедеон висловлював позицію «русского мира». То, відповідно до українського законодавства, це зовсім не є підставою вилучати паспорт громадянина України», - вважає голова Синодального інформаційного відділу УПЦ МП.

Він зазначив, що питання подвійного громадянства, якщо в даному випадку мова справді іде про це, є темою, яка сьогодні широко обговорюється. «Ми можемо знайти абсолютно різне тлумачення з боку чиновників в тому числі Міністерства юстиції. Бачимо, наскільки подвійне громадянство є проблематичним, наскільки воно розповсюджене, в тому числі серед представників найвищих ешелонів влади», - резюмував архієпископ Климент.

У Службі безпеки України 19 лютого підтвердили, що єпископ Російської православної церкви в Україні (колишня УПЦ МП) Гедеон (Юрій Харон) дійсно мав паспорти трьох країн - України, Росії та США.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...