Про еволюційний розвиток та сучасні реалії: Не варто надто скептично ставитись до житлових комплексів в Києві – експерт

Ті речі, які часто створюють нам незручності, як у житті, так і у побуті часто є еволюційними складовими трансформації сучасності, урбанізації, міграції, концентрації та ущільнення.

Про це пише на своїй сторінці у Facebook Олег Приходько, передають Патріоти України.

"Дуже часто складається враження, що люди у своїх судженнях не сприймають еволюційний розвиток та сучасні реалії. Як часто ми чули що якийсь житловий комплекс має т.з. суттєві недоліки. Наприклад:

1. Вузькі та перезавантаженні наземним транспортом під’їзні автошляхи. Так, ігнорувати та сперечатися з цим неможливо. А з іншого боку, покажіть мені ділянку у Києві на якій потенційно можна побудувати сучасний житловий комплекс чи квартал який оточують прекрасні, мінімум 4-х полосні автостради. Є так місце? От і я не такого не знаю. Чи можливо затори у сучасному мегаполісі це не актуальна реальність , а лише локальні проблеми? То чому ж у межах міста – це неприємна складова життя, а відносно якого-небуть житлового комплексу – це суттєвий недолік. Якщо комусь не до вподоби такі реалії, то бачу лише 2 варіанти вирішення цього питання: перший – стати олігархом-політиком, купити собі житло у урядовому кварталі та ходити до роботи пішки у Верховну Раду чи Кабмін; другий – махнути рукою на столицю, та відправитися жити у якийсь далекий Туалетонаповір’ївськ, у якому поняття заторів відсутні разом із транспортом. А якщо будь-який із варіантів для вас неможливий чи неприйнятний, доведеться сприйняти реалії проживання у багатолюдному місті.

2. Будівельні матеріали, насамперед ті, що використовуються для зовнішніх стін та міжквартирних перегородок. Так, усі ці шлако-, піно-, газо- блоки на перший погляд якийсь фейковий замінник старій, добрій і усім відомій цеглі, якій ми довіряємо з тих часів, коли вона була єдиним будівельним матеріалом на рівні з радянською панеллю. Одначе, давайте звернемо увагу яка основна функція зовнішньої стіни будь-якого багатоповерхового будинку – захист внутрішнього простору від природних факторів, та бути гарним тепло-звуко провідником при своїй екологічній безпеці. Теоретично конструкцію із допустимими показниками можна побудувати і із очерету та консистенції життєдіяльності свійської худоби, яка у минулому столітті служила обмазувальним засобом для сільських хатинок. Питання буде лише у довговічності та геометричних розмірах, адже температурний міст – штука наукова, якою зневажати не потрібно та ігнорувати неможливо. Туди ж і пропускні децибели, екологію та пожаробезпечність. До чого це я, а до того, що потрібно спрямувати увагу не на назви, а на якісні характеристики будівельних матеріалів, при цьому любий студент інженерно-будівельного ВУЗу зможе перерахувати фактичну товщину стіни любого матеріалу у відповідну товщину цегляній стіні.

3. Прибудинкова територія без достатньої кількості місць для паркінгу, зелених газонів та мікро, часто фейкових, дитячих майданчиків. На мою думку такі бонуси містобудування та привілеї, у міжквартальних масштабах можуть бути лише у новітніх містах, які проектуються на вільній місцевості. Можливо не ідеальним прикладом, але все ж дуже близьким можуть бути нові міста, які будувалися навкруги атомних електричних станцій. А у наших реаліях, у містах яким понад 1000 років, хочемо ми того, чи ні, а поєднання історичної спадщини та сучасного містобудування – невід’ємна складова нашого життя. Доречі, я звернув увагу, що жителі центральних районів столиці, які у своїх других лініях печерських вулиць не можуть роз’їхатися десь у арках двома джипами набагато терпляче відносяться до свого обмеженого прибудинкового оточення, ніж мешканці сучасних будинків, що побудовані уздовж широких проспектів.

Ось и виходить, що ті речі, які часто створюють нам незручності, як у житті, так і у побуті часто є еволюційними складовими трансформації сучасності, урбанізації, міграції, концентрації та ущільнення. І хоча кожна людина прагне до кращого, не потрібно забувати, що 99,99% людства, які жили століттями у різні епохи до винаходу каналізації, водопостачання, електрифікації та опалення заздрили б любому із нас, котрі мешкають у теплих квартирах із усіма зручностями."

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...