Про що домовились Порошенко з Ердоганом

Україна і Туреччина мають намір збільшити товарообіг між країнами до 10 млрд доларів.

Реджеп Таїп Ердоган і Петро Порошенко

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на спільному брифінгу з президентом Петром Порошенком у Києві в понеділок, передають Патріоти України.

«Ми сьогодні, приймаючи до уваги останні події, прийняли рішення якомога швидше вивести наш товарообіг на рівень $ 10 млрд», - сказав він. Президент Туреччини зазначив, що ще в 2015 році лідери двох країн проголосили метою до 2020 року подвоїти-потроїти взаємний товарообіг.

Ердоган також заявив, що обговорив з президентом України кроки в питанні боротьби з організацією опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена (FETO), яку Анкара вважає причетною до спроби державного перевороту в Туреччині. «З моїм дорогим другом, паном Порошенком, ми також обговорили кроки, які ми можемо зробити в питанні боротьби з цією організацією», - сказав він. Президент Туреччини також зазначив, що дана організація діє в багатьох державах. За його словами, навчальні установи стали одними з джерел новобранців цієї структури.

Реджеп Таїп Ердоган також анонсував відкриття Турецького культурного центру в Україні. «Щоб задовольнити інтерес в Україні до турецької мови і культури, ми відкриваємо Турецький культурний центр імені Юнуса Емре», - сказав Ердоган на спільному брифінгу з Порошенком. Він висловив подяку президенту України за сприяння в цьому питанні.

У свою чергу Президент Петро Порошенко заявив, що Україна має великий потенціал для співпраці з Туреччиною в галузі атомної енергетики, а також для підготовки турецьких фахівців в цій сфері. «Наша держава має значний досвід і розвинену науково-практичну базу для сприяння розвитку атомної енергетики ... в Туреччині і, в тому числі, це стосується підготовки турецьких фахівців», - сказав Порошенко на брифінгу за підсумками переговорів з Ердоганом.

Він констатував, що співпраця між Україною і Туреччиною в оборонній, оборонно-промислової та авіакосмічної сферах в даний час поглиблюється. За словами глави держави, підписані в понеділок угоди між Україною і Туреччиною «сприятимуть підвищення і нарощування масштабів співробітництва в даних напрямках».

«Ми детально обговорили нашу співпрацю в енергетичній сфері», - зазначив Порошенко.

Також президент заявив, що Україна і Туреччина мають намір поглиблювати стратегічне партнерство, а між президентами двох країн встановлена пряма телефонна лінія. «Наша мета - це поглиблення стратегічного партнерства між Україною і Туреччиною. Наша мета - на підставі поваги до міжнародного права забезпечити довіру, забезпечити стабільність, забезпечити стабільний розвиток, процвітання в цілому регіоні», - сказав він в ході спільного брифінгу.

Порошенко підкреслив, що Україна і Туреччина прагнуть до активізації двостороннього співробітництва на всіх рівнях «в дусі довіри і взаємоповаги».

«Реалізації наших цілей, звичайно, буде сприяти, серед іншого, облаштування лінії спеціального конфіденційного зв'язку, яка встановлена на днях між президентом України і президентом Туреччини», - додав Порошенко.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Досягнуто критична межа. Вони реально намагалися не допустити президента на саміт НАТО. Ми цього не забудемо", - посол України в НАТО

субота, 21 липень 2018, 22:26

Угорські дипломати готували пропозиції своєму політичному керівництву по використанню НАТО як майданчика для зведення рахунків з Києвом, а також намагалися не допустити президента України Петра Порошенка на Саміт Альянсу. Те, що угорці не блокували зас...

"Думаю, Росія погано закінчить. Навіть якщо Путіна хтось замінить", - американський історик

субота, 21 липень 2018, 22:15

Стенфордський історик Ніл Фергюсон негативно висловився про довгострокові перспективи Росії, незважаючи на політичну стабільність путінського режиму. "Думаю, Росія погано закінчить. Навіть якщо Путіна хтось замінить, це буде аналогічний лідер", - зазна...