Подібне і з цінами на алкогольні напої, тютюн, безалкогольні напої та продукти харчування. Єдине, що часом зупиняє "продуктовий туризм" для угорців з прикордонних регіонів - це досить довге очікування на кордоні. Однак навіть за таких умов, такі поїздки є вигідними, - передають Патріоти України з посиланням на угорські ЗМІ.
За словами вже досвідчених угорських "продуктових туристів", найкраще їхати за товаром в Україну у понеділок, вівторок і суботу - бажано на світанку, коли проїзд через кордон більш-менш спокійний. Однак, вгадати точно неможливо - адже багато чого залежить від роботи угорських митників. У будь-якому разі подорожувати на Закарпаття для пересічного угорця вигідно.
"Перетинаю кордон досить часто - через близькість, великі пропозиції та помірні ціни. Особливо, коли дизельне паливо там коштувало всього 236 форинтів. Мій автомобільний бак вміщує 70 літрів, плюс ще 10 літрів можна законно провести додатково у каністрі. Якщо поїхати до найближчого супермаркету, купити безалкогольних напоїв та пива, тістечка тощо, то можна за одну поїздку зекономити до 20 000 форинтів (більше 2000 гривень). В Україні все набагато дешевше! Навіть окуляри чи весільні сукні, яку можна взяти в оренду. А цього не зробиш у Ніредьгазі за таку суму, як на Закарпатті. Однак те, що дешево для нас, для закарпатців зовсім ні - адже, наприклад, заправник на АЗС заробляє лише 15 000 форинтів (1500 гривень) на місяць, а вчитель у школі - 25-30 тисяч форинтів (3000 гривень)", - розповідає Аттіла з міста Ніредьгаза.
Суто "паливний туризм" в Україну з Угорщини тепер вже не популярний. Раніше люди їхали заправитись на Закарпаття навіть з Мішкольця та Дебрецена. Однак, коли різниця вже не стала такою суттєвою - заправлятися їдуть лише ті, хто живе у прикордонному регіоні.
Деякі угорці перестали їздити за кордон через те, що багато українських товарів можна купити на місцевих ринках. "Наприклад, перед Різдвом я закупилася на ринку за такими самими цінами практично як по той бік кордону. Це солодощі, печіво, шоколад. Мама купує вже довгий час українську гірчицю, майонез, кетчуп, молочні продукти. А батько купує сигарети, горілку та пиво у Duty free", - розповідає Домініка із Захоні.
Хоча трапляються і розчаровані якістю українських продуктів. "В мене боліла голова і я купила дешевший аналог Algopyrint (Аспірин) в Україні. Але він абсолютно не допоміг, тому вирішила більше не експериментувати - залишаюся при угорських таблетках. Також розчарував "коньяк" та деякі миючі засоби, зокрема пральний порошок відомої фірми. Мій брати кілька місяців тому заправився на незнайомій АЗС і його авто зупинилося, хоча бак був. Однак що робити - скаржитися нікому", - каже одна молода угорка.
Нагадаємо, що наразі без мита можна перевезти через кордон з України в Угорщину 1 літр алкогольних напоїв (горілка, коньяк) з вмістом понад 22%, 2 літри напоїв з меншим вмістом алкоголю, 16 літрів пива, 4 літри вина на людину. Також можна перевезти 40 штук сигарет (2 пачки), або 10 сигар або 50 грамів тютюну.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...