Таку думку у програмі "Ехо України" на телеканалі "Прямий" висловив народний депутат Антон Геращенко, передають Патріоти України.
"Очевидно, що російські шпигуни не будуть пробиратися на українські виборчі дільниці, щоб підробити бюлетені. Робота йде в іншій площині - боротьба йде за свідомість українських громадян. Завдання росіян - зробити так, щоб в парламенті України була блокуюча кількість депутатів, 120-150, які за жодних умов не будуть підтримувати європейський вибір України. Це завдання-максимум.
На сьогодні вибори до Верховної Ради проходитимуть за сценарієм, коли половина депутатів обирається за партійними списками, а половина обирається за мажоритарними округами. У мажоритарних округах південного сходу України, за наявною у мене інформацією, будуть робити все можливе для того, щоб просувати кандидатів, в тому числі з можливістю фінансового стимулювання таких людей, з можливістю медіа-підтримки тих людей, які, в разі обрання в парламент, будуть голосувати проти європейського майбутнього України", - заявив Геращенко.
За його словами, зараз в українському парламенті є 40-50 депутатів, які підтримують Росію у війні з Україною. "У 2014 році Путін захопив Крим, захопив частину Донбасу, але він втратив вплив над усією Україною. Адже ні для кого не секрет, що фракція Комуністичної партії - це була філія російської Комуністичної партії, і отримували завдання в Російській Федерації. Після 2014 року в парламенті дуже невелика кількість депутатів відкрито або приховано підтримують Російську Федерацію. За моїми підрахунками, десь 40-50 людей. При цьому у попередньому парламенті, який працював в роки Януковича, у росіян було близько 150 депутатів. Вони їх тримали за різні місця. В першу чергу, це бізнесмени, які мали торгові відносини з РФ, поставляли туди товари. Будь-якому можна було сказати: "Друже, ти будеш голосувати якось не так - завтра твої труби, кокс або зерно перестане поставлятиметься до Російської Федерації". Комуністична партія була під прямим контролем", - зазначив депутат.
Він також перелічив найбільш знакових прихильників Росії в українському політикумі. "У нас же є ціла низка цікавих людей, які були громадянами Росії, бізнесменів великих, і раптом вони стали громадянами України. Наприклад, пан Новинський у липні 2013 року отримав з рук Януковича громадянство України. І, ви знаєте, нерівно дихає і підтримує Російську православну церкву в Україні. Є Костянтин Григоришин, теж відомий російський бізнесмен, власник цілої низки обласних енергетичних компаній, стратегічний бізнес. А він в 2016 році з громадянина Росії став громадянином України.
Тому у нас величезна кількість є людей, які продовжують мати відносини з Російською Федерацією і їздять туди, й мріють, щоб Росія знову мала значний вплив в нашій країні, вважаючи, що вони на цьому зароблять або стануть багатшими. Типовий приклад - це Віктор Медведчук. Він цього, як би, не приховує. Тому, ще раз повторю, боротьба йде за свідомість людей", - додав Геращенко.
Він нагадав, що проблема російського впливу на свідомість українських виборів лежить не тільки у площині російських телеканалів. "Я особисто в 2014 році, будучи тоді радником міністра внутрішніх справ Авакова, займався боротьбою з російським телебаченням в Україні. Ми й2ого вимкнули з усіх кабельних мереж. Ми прийняли спільні накази, за якими дільничні ходили по готелям, по лікарнях і перевіряли, щоб не було цих каналів. Але в інтернеті, будь ласка, російський телеканал "ОРТ", "НТВ". І кожен, хто хоче слухати цю отруту, він може туди зайти.
Але телеканали російські - це одне. А є питання впливу через різного роду соціальні мережі, через різного роду блогерів, які створюють і запускають в ефір фейки, запускають неправду. Російські спецслужби створили в інтернеті величезну систему, по якій десятки тисяч російських громадян і українських громадян отримують завдання по електронній пошті, по мессенджерам: сьогодні ми піднімаємо тему "з'їзд Порошенко пройшов не так" або "з'їзд Тимошенко пройшов не так", або ще когось.
І це все створює величезний-величезний вал інформації в інформаційних потоках. І тому боротьба йде за свідомість громадян", - підсумував Геращенко.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...