Процес уже пішов: "1 мільярд 250 тисяч здатні тихенько дійти до Північного Льодовитого океану", - екс-очільник Генштабу ЗСУ про "повзучу експансію" китайців в Росії

У Латвії запропонували "роздрібнити Росію на кілька частин". На думку депутата сейму Кірштейнса, в такому випадку "військові конфлікти закінчаться, і в Європі запанує мир на довгі роки".

Анатолій Лопата

Чи може за подібною заявою послідувати помста Кремля? Чи наважиться Росія піти на відкрите військове протистояння з членом НАТО - Латвією, а значить, з усім Альянсом? Чи може таке протистояння призвести до розвалу РФ? Або до розпаду може призвести щось інше? І, нарешті, в якій перспективі кордони Росії можуть зазнати суттєвих змін?

Своєю думкою про це поділився генерал-полковник у відставці, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ, колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата, передають Патріоти України.

- Чи вважаєте ви, що заява депутата сейму заслуговує на помсту? Якщо так, якою вона може бути?

- Перш за все, цей депутат - дуже слабкий політик. Своєю заявою він відразу штовхає світ в пучину нових військових конфліктів.

Жодна держава сама добровільно не розпадалася. Вона розпадалася внаслідок якихось катаклізмів, в першу чергу - військових. Росія - це не та держава, яку сьогодні треба поділити. Як ви поділите ядерну зброю? Адже вся військова машина РФ побудована для захисту цієї держави.

Депутат каже безвідносно конкретних країн. Він каже про якесь рішення, але його сьогодні прийняти просто нікому. Мирний розпад держави може бути тільки тоді, коли є внутрішня потреба в цьому. Але такої потреби немає. Навпаки - є внутрішня потреба до посилення державної влади.

- А що з помстою?

- Помсти ніякої не буде. Тому що на дурнів не реагують.

- Складається враження, що ви ставитеся до керівництва РФ як до адекватних мудрих людей.

- Я ставлюся до них як до керівників цієї держави, і нікуди ви від цього не подінетесь. Вони сьогодні при владі, і вони не настільки дурні, щоб реагувати на подібного роду заяви.

- Ви вважаєте, що РФ як державу сьогодні цементує ядерна зброя?

- Не тільки. На моє глибоке переконання, російська держава намагається активно реагувати на ті виклики, які відбуваються в світі. Одночасно вона і провокує ці виклики. Росія бореться за лідерство, і багато в цьому плані було досягнуто після розвалу Радянського Союзу.

Якщо говорити про Україну, то РФ намагається демонструвати себе, перш за все, в тих межах, які були в царській Росії і в радянській державі. Проблеми в Сирії викликані тим, що РФ намагається відновити свій авторитет на міжнародній арені.

На сьогоднішній день в світі немає іншої сили (Китай про себе в цьому плані не заявляє), яка намагається в якійсь мірі протиставити себе політиці США. Росія на сьогодні заявляє про свою присутність в тих регіонах, що контролюються Сполученими Штатами.

- Ви згадали про кордони царської Росії. У них входила і Латвія, про яку ми говоримо. Сьогодні це країна-член НАТО. Чи наважиться Кремль за нинішнього керівництва на військову авантюру проти цієї країни і в цілому на відкрите військове протистояння з НАТО?

- Сьогодні ні. І це не ставиться як головне завдання сьогоднішньої політики. І Латвія, і Литва, і Естонія одразу ж будуть втягнутими у велику і важку проблему, якщо виникне глобальне протистояння Росії та країн НАТО.

Розміщенням свого військового контингенту і ракет певної потужності й дальності Росія сьогодні в Калінінградській області повністю контролює Балтійське море. Вона здатна нанести високоточний удар по будь-якому кораблю, який входить у Балтійське море з боку Атлантики.

Росія заявила про будівництво нових і відновлення старих військових баз в районі Середземного моря. Таким чином Росія певною мірою намагається забезпечити собі свободу на морі. Розміщуючи бази, РФ фактично контролює Середземномор'я.

Вона підсилює свій Чорноморський флот, перекидаючи туди до десятка великих кораблів, а в Азовському морі вже розмістила десятки катерів. Ми бачимо це, і поки ефективно протистояти цьому не здатні.

- Ви маєте на увазі Україну. А як щодо НАТО?

- НАТО, судячи з всього, вивчають цю проблему. Я не думаю, що там дарма платять гроші відповідним посадовим особам.

- На чиєму боці буде військова перевага в разі прямого військового зіткнення Росії в її нинішньому стані й НАТО?

- Світ втратить все. Не може бути зіткнення між Росією і НАТО, яке не переросте в глобальне застосування ядерної зброї. Це кінець для людської цивілізації. І всі це прекрасно розуміють. І в НАТО, і в США розуміють, що загнати Росію у глухий кут, коли вона може розвалитися силою, якимись рішеннями - це абсолютно неприпустимо.

Але я скажу, що може бути і що чекає на Росію.

Під боком у Росії розвивається така країна як Китай. Сьогодні мільйони китайців працюють у Російській Федерації. Російські жінки виходять заміж за китайців, і народжують їм дітей. Всі прикордонні території мають вільний вихід туди і назад. Йде поступальна асиміляція громадян РФ, які перебувають в прикордонній смузі.

Це неминуче призведе до того, що в майбутньому Китай пред'явить на Далекому Сході і тих територіях, які вони давно вже вважають своїми, якісь претензії. Вони вважають, що немає необхідності силовим шляхом займати ці території. 1 мільярд 250 тисяч здатні тихенько дійти до Північного Льодовитого океану.

- І дійдуть?

- Я вам сказав. Процес уже пішов. Вони йдуть.

- Але, погодьтеся, це можна розцінювати як розвал РФ.

- Ні. В жодному разі. Тому що сьогодні РФ йде на співпрацю з Китаєм добровільно, і Китай виконує свої зобов'язання перед Росією. Вони працюють, вони обслуговують цю територію, вони садять ліс, вони вирубують ліс, вони торгують. Але в кінцевому підсумку ця територія стане китайською.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...