Пригоди "годувальників" у РФ, або Спорт поза політикою: ТОП-5 "зрадників" українського футболу

З початком війни на Донбасі, в якій різними методами бере участь Росія, Україна почала все більше розривати відносини з "північними сусідами".

Розмежування торкнулося і спорту - багато спортсменів виступили проти російської політики та в різному ступені висловили протест участі в змаганнях, що мають відношення до Росії. А в багатьох видах українські та російські клуби навмисно розведені, щоб уникнути особистих зустрічей, передають Патріоти України.

Але є й чимало таких, хто вирішив сховатися за ширмою "спорт поза політикою" та нічого не помічати, не відмовляючись від можливості виступати в Росії.

Анатолій ТимощукАнатолій Тимощук (праворуч) під час перебування гравцем "Зеніту"

Місце народження: Луцьк

Виступи в Росії: 2007-2009 ("Зеніт", Сантк-Петербург), 2013-2015 ("Зеніт") 2017 - т.ч. ("Зеніт" - тренер)

Напевно, найболючішй випадок для українських уболівальників - багаторічний лідер збірної України і "Шахтаря", уродженець Луцька та вихованець "Волині", легендарний Т-44 виїхав до Росії та продовжує залишатися там.

Історія Тимощука проста і складна водночас. З одного боку можна зробити знижку на те, що Анатолій ще в минулому десятилітті відмінно грав за "Зеніт" (виграв Кубок УЄФА) і став там своїм, отримавши капітанську пов'язку.

Але це було ще в минулому десятилітті, і чому Тимощук вирішив залишатися в Санкт-Петербурзі після 2014-го і почати там свою тренерську кар'єру - нормальних пояснень українці так і не дочекалися. Більш того, колишній футболіст крім роботи в "Зеніті" здобув і свій бізнес в Росії - мережа ресторанів, які "відзначилися" на 9 травня "підвищеним патріотизмом". Не соромиться "русского мира" і сам Тимощук. В Україні ж уродженець Луцька не з'являвся публічно вже кілька років.

Євген Селезньов

Євген Селезньов (праворуч) у формі "Кубані"

Місце народження: Макіївка, Донецька обл.

Грав в Україні: 2002-2015 ("Шахтар" Донецьк, "Арсенал" Київ, "Дніпро"), 2016 ("Шахтар")

Виступи в Росії: 2016 ("Кубань")

Всього один сезон в "Кубані", але клеймо на все життя. Після того вояжу в Росію в 2016-му Євген Селезньов у безлічі українських уболівальників сприймається дуже негативно.

В основу такого сприйняття лягла історія з інтерв'ю футболіста після переходу в "Кубань". Природно, що українцеві висунули претензії про переїзд в чемпіонат ворожої країни, на що Селезньов не знайшов відповісти нічого кращого: "Я повинен забезпечувати свою сім'ю і стежити, щоб всі були здорові, ситі й одягнені. Я вважаю себе українцем і готуюся до Євро-2016 в сильнішому чемпіонаті".

Прізвисько "годувальник" після цього приклеїлося до Селезньова всерйоз і надовго, а українські вболівальники досі задаються питанням "Як же важко годувати сім'ю після років кар'єри з місячною зарплатою в кілька десятків тисяч євро?"

Олександр Зінченко

Олександр Зінченко (праворуч) в грі за "Уфу"

Місце народження: Радомишль, Житомирська обл.

Грав в Україні: тільки в молодіжних клубах

Виступи в Росії: 2015-2016 ("Уфа")

Один з кращих молодих українських футболістів явно не байдужий до Росії, незважаючи на всі події останніх років. Після академії "Шахтаря" хавбек розірвав відносини з донецьким клубом і поїхав в "Уфу", де, по суті, пройшов перший серйозний етап професійної кар'єри.

Після був переїзд до Англії та оренда в Голландії, але українські вболівальники часом згадують Олександру і кар'єру в Росії. При цьому, Зінченко часом сам підкидає привід, виставляючи в соц. мережах фото відпочинку з риболовлі в Росії.

У цій історії все ж треба прийняти до уваги і той факт, що на момент переїзду в "Уфу" доля 19-річного Зінченко була в основному в руках агентів і батьків. І надовго Олександр в Росії не затримався, при цьому відмовившись прийняти російське громадянство, з яким в "Уфі" декілька разів "підходили" до українця.

Артем Мілевський

Артем Мілевський (ліворуч) в футболці "Тосно"

Місце народження: Мінськ, Білорусь

Грав в Україні: 2001-2013 ("Борисфен", "Динамо" Київ)

Виступи в Росії: 2016-2017 ("Тосно")

Випадок кілька полегшений щодо цього ряду. З Мілевського попит нижче, адже народився він в Білорусі і за національністю - білорус. А в Росію поїхав не з України після виступів в Туреччині, Хорватії та Румунії.

Відомий одіозний форвард після кар'єри в "Динамо" чимало приділяв уваги і нефутбольному життю, ніде надовго не затримувався і в 2016-м якимось чином потрапив в першоліговий "Тосно". Клуб з містечка в 38 тис. населення Ленінградської (до сих пор) області. Навіщо туди поїхав Мілевський - відчути складно. Сам же Артем за анти-українськими настроями ніколи не висловлювався, за Росію і т.п. не "палив", але сезон там відіграв, чим чимало зачепив динамівських уболівальників.

У Росії ж Міля продовжив гуляти і запам'ятався пародіюванням хіта "В Пітері - пити".

Філіп Будківський

Філіп Будківський в формі "Анжи" (по центру)

Місце народження: Київ

Грав в Україні: 2009-2016 ("Шахтар", "Іллічівець", "Севастополь", "Зоря")

Виступи в Росії: 2016-2017, 2018 ("Анжи")

Досить успішний за українськими мірками форвард "Зорі" добре проявляв себе в луганській команді, але незабаром вирішив покинути УПЛ та погнався за великим. На жаль, кар'єрний шлях повів його в Росію в одну з найбільш неоднозначних тамтешніх команд - "Анжи".

В "Анжи" у Будківського складалося по-різному, але на поле форвард все ж виходив більш-менш стабільно. Цікаво інше - в 2017-му Філіпу випав шанс спробувати себе в Бельгії, він рік пограв за "Кортрейк", а після... знову повернувся в "Анжи". Схоже, Будківський і зовсім відділив футбол від політики, розглядаючи Махачкалу та Росію в загальному як місце, куди можна завжди повернутися.

***

Перераховані вище гравці - лише найпомітніші, але одиниці з багатьох. "Грішки" у вигляді російських вояжів можна знайти у багатьох нинішніх гравців УПЛ - Олексія Гая (2016-2018, "Кубань"), Богдана Бутка (2015-2016, "Амкар"), Олега Данченка (2017-2018, "Анжи") , Дмитра Гришка (2017-2018, СКА Хабаровськ), Артема Громова (2016-2017, "Крилья Совєтов"), Антона Шиндера (2016-2017, "Амкар") та інших. Незважаючи на продовження війни на Донбасі, в Росію з кожним роком і далі переходять українські гравці.

І, схоже, зупинятися ніхто не збирається. Сезон 2014/15 - 31 футболіст з України у всіх професійних лігах Росії, сезон 2015/16 - 27, 2016/17 - 34, 2017/18 - 29, 2018/2019 - 7 (без урахування майбутнього зимового трансферного вікна).

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...