"Путін більш небезпечний для Європи, ніж популізм", - The Times

Найбільша загроза для континенту у 2019 році буде надходити з його окраїни – з Росії.

Європа переживає переломні часи. Ключовий феномен 2016-го і 2017-го років продовжив домінувати і в нинішньому. Це був Brexit і Дональд Трамп. І роль цих явищ не криється не лише у їхній власній непередбачуваності і міжнародному впливу. Справа в тому, що вони ілюструють більш широкий розвал встановленого міжнародного порядку на основі правил, пише The Times, підбиваючи підсумки року, передають Патріоти України.

Популісти проявили себе у багатьох формах. Найбільш яскравою з них цього року були часто насильницькі протести «жовтих жилетів» у Франції, які кинули виклик планам президента Еммануеля Макрона з реформування як власної країни, так і Євросоюзу.

Видання зауважує, що за «жовтими жилетами» стоять ті ж налаштовані проти істеблішменту агресивні настрої, які дали поштовх Brexit і привели до влади Дональда Трампа у США. Однак, на думку видання, ситуація з популістами не така вже й туманна. Зрештою, Європа бачила і значно гірші часи, коли континент був розділений навпіл «залізною завісою». Зараз він значно в кращому стані. А вихід Великої Британії може допомогти ЄС навіть зміцнитися і оновитися на тлі того, як йому доводиться протистояти проти Росії, Китаю і нестабільних США.

Однак, на думку видання, найбільша загроза для Європи надходить з її окраїни – з Росії. «Володимир Путін показав, що не лише може піднімати ставки у своєму вторгненні в Україну, коли йому захочеться. Він також випробував західні системи захисту за допомогою кібератак і втручання в справи Балкан і Балтії, не кажучи вже про вбивство опонентів», - йдеться в статті.

The Times зауважує, що в 2019 році НАТО і Євросоюзу доведеться бути пильними, як ніколи, через поведінку Росії.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...