"Путін втрачає підтримку, а це змушує його ризикувати і помилятися", - експерт

Спочатку вибори губернаторів, а тепер і свіжі соціологічні дані засвідчують появу небажаних тенденцій для російської влади.

Під час акції проти пенсійної реформи у столиці Росії. Москва, 22 вересня 2018 року

"Показники, котрі оприлюднила нещодавно соціологічна служба «Левада-Центр», демонструють, що Путін та його пособники втрачають підтримку населення Росії", - пише у своєму блозі політичний оглядач Назарій Заноз, передають Патріоти України.

"Якщо в 2014 році, після окупації Криму, рейтинг довіри до Путіна складав понад 80%, то у вересні він впав до 39%.

Плакат із цифрою колишнього рейтингу Володимира Путіна на мітингу в Барнаулі, 28 січня 2018 року
Чи загрожує це російській владі якимись реальними наслідками? Принаймні, найближчим часом – ні.

Проте це таки для неї проблема. Тут не лише справа в потребі підтримки легітимності влади, бо в авторитарних режимах про це не дуже піклуються. Справа в тому, що ці відсотки приховують у собі трохи більше інформації.

В авторитарних країнах влада часто ґрунтується на страху. А зниження показників довіри натякає на те, що холопи, якщо ще не зовсім втратили страх, то близькі до цього.

Заодно йдеться й про відчуття власної важливості, бо самодуру-самодержавцю важливо почуватися національним лідером та супергероєм. Предметом обожнення, щоби всі довкола носилися із хвалебними піснями та футболками з його портретом.

Він черпає із цього сили. А от без страху й поваги, котра на залякуванні і базується, він чахне на очах, здувається, ніби пробитий м’яч. Народ миттєво відчуває будь-яку слабину й одразу перестає сприймати диктатора як предмет обожнення. Починає бачити в нім звичайного смертного, котрий винний у багатьох їхніх бідах. А це вже прямо загрожує, як мінімум, протестами.

Під час акції протесту в столиці Росії. Москва, 9 вересня 2018 року
Нічого подібного в Кремлі не бажають. Ситуація штовхає Путіна та його посіпак до пошуку відповіді на запитання: як повернути собі, втрачений через пенсійну реформу та економічне просідання, імідж? Навіть успішне для Росії проведення Чемпіонату світу з футболу не підняло довіри до Путіна.

Акція проти режиму Володимира Путіна і пенсійної реформи. Барнаул, 22 вересня 2018 року

Знову за старе

Тому підуть перевіреним шляхом. Спробують затіяти нову «маленьку переможну війну». Бо саме після падіння рейтингу довіри в 2013 році Путін і розпочав анексію Криму.

Через те цілком закономірним видається повідомлення про підготовку керівництвом Росії розгортання військ та створення плацдарму в Лівії, що дозволило би Кремлеві знову розпалити міграційне полум’я в Європі. Пропхати до влади в країнах ЄС ще більше популістів, котрі годуються з кремлівської кишені. Аби остаточно розсварити Захід й виглядати на його тлі міцним правителем-завойовником, приборкувачем хаосу. Аби повернути собі впевненість та силу, щоби чинити нові звірства.

Тож програмою мінімум для цивілізованого світу повинне стати недопущення цього. Не дозволити Путіну здобути перемог ні в Африці, ні на Близькому Сході, ні на Балканах, ні в ПАРЄ, ні в Україні. Ніде. Хай програє, ризикує, панікує, робить необдумані кроки, помиляється. Хай ще більше ізолюється, замикається, втрачає довіру, а заодно й впевненість в собі та контроль над ситуацією. А після цього його вже з’їдять свої."

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

На Закарпатті з РПГ поцілили у будівлю відпочинкового комплексу (фото, відео)

понеділок, 6 липень 2020, 9:36

Йдеться про відомий комплекс на околиці міста Мукачева - "Аква сіті". Більше подробиць поки не відомо. Після свого призначення головою ОДА Олексій Петров обіцяв не допустити подібних інцидентів на території Закарпаття. Будемо спостерігати за тим, як шв...

"Він вже був тут, і під "тут" я розумію "всюди": Науковець заявив, що коронавірус розбудили сили природи

понеділок, 6 липень 2020, 9:25

Коронавірус нового типу, ймовірно, не був створений в лабораторії Китаю, а знаходився у всьому світі задовго до пандемії в сплячому стані. Він проявився при певному поєднанні природних чинників. Про це в інтерв'ю The Daily Telegraph сказав старший наук...