"Писець" ближче, ніж гадалось: У Росії підрахували, як падатиме нафтовидобуток, а з ним і надходження нафтодоларів

Росія досягла максимуму у щоденному видобутку нафти, інтенсивно викачуючи всі доступні родовища, розвідані ще за часів СРСР. Раніше вважалось, є ще час десь до 2025 року, поки джерела почнуть стрімко вичерпуватись.

Російські компанії "Роснефть" і "Газпром нефть" через санкції в довгостроковій перспективі почнуть скорочувати видобування. Це випливає з березневої доповіді енергетичного центру "Сколково", передають Патріоти України.

Зазначають, що видобування нафти в Росії з 2012-го до 2016 року збільшилося на 6% – до 548 млн тонн на рік. У 2014–2017 роках завдяки вкладенням, зробленим до введення санкцій, було запущено понад десяток нових родовищ. Вони забезпечили приріст видобування на 25 млн тонн нафти.

Якщо санкції посилять, а ціну на нафту знизять до $40 за барель, видобування почне падати вже у 2019 році, уважають експерти. У 2020 воно має становити 580 млн тонн, а у 2025-му – 505 млн тонн.

За базового сценарія зменшення видобування прогнозують до 2025 року до 540 млн тонн.

Зменшення видобування можна було б компенсувати завдяки розробленню нетрадиційних запасів на суходолі та морських родовищ. Але шельфові проекти, як правило, розвиваються за участю іноземців. Через це санкції фактично заморозили розвиток цього сегмента, ідеться в дослідженні.

Також обмежувальні заходи вплинуть на розроблення сланцевих родовищ – до РФ протягом найближчих років не постачатимуть обладнання, яке використовують для гідророзриву пласта під час видобування сланцевої нафти. Зараз у Росії є приблизно 80 комплексів для таких робіт, із яких тільки 3% – вітчизняні. Із 2014 року, коли було введено санкції, у РФ не виробили жодного такого флоту.

Брак технологій може вплинути й на наявні традиційні родовища, підкреслюють експерти.

У прогнозі Міжнародного енергетичного агентства йдеться, що до 2023 року США стануть найбільшим виробником нафти у світі, випередивши Росію.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...