"Писець" ближче, ніж гадалось: У Росії підрахували, як падатиме нафтовидобуток, а з ним і надходження нафтодоларів

Росія досягла максимуму у щоденному видобутку нафти, інтенсивно викачуючи всі доступні родовища, розвідані ще за часів СРСР. Раніше вважалось, є ще час десь до 2025 року, поки джерела почнуть стрімко вичерпуватись.

Російські компанії "Роснефть" і "Газпром нефть" через санкції в довгостроковій перспективі почнуть скорочувати видобування. Це випливає з березневої доповіді енергетичного центру "Сколково", передають Патріоти України.

Зазначають, що видобування нафти в Росії з 2012-го до 2016 року збільшилося на 6% – до 548 млн тонн на рік. У 2014–2017 роках завдяки вкладенням, зробленим до введення санкцій, було запущено понад десяток нових родовищ. Вони забезпечили приріст видобування на 25 млн тонн нафти.

Якщо санкції посилять, а ціну на нафту знизять до $40 за барель, видобування почне падати вже у 2019 році, уважають експерти. У 2020 воно має становити 580 млн тонн, а у 2025-му – 505 млн тонн.

За базового сценарія зменшення видобування прогнозують до 2025 року до 540 млн тонн.

Зменшення видобування можна було б компенсувати завдяки розробленню нетрадиційних запасів на суходолі та морських родовищ. Але шельфові проекти, як правило, розвиваються за участю іноземців. Через це санкції фактично заморозили розвиток цього сегмента, ідеться в дослідженні.

Також обмежувальні заходи вплинуть на розроблення сланцевих родовищ – до РФ протягом найближчих років не постачатимуть обладнання, яке використовують для гідророзриву пласта під час видобування сланцевої нафти. Зараз у Росії є приблизно 80 комплексів для таких робіт, із яких тільки 3% – вітчизняні. Із 2014 року, коли було введено санкції, у РФ не виробили жодного такого флоту.

Брак технологій може вплинути й на наявні традиційні родовища, підкреслюють експерти.

У прогнозі Міжнародного енергетичного агентства йдеться, що до 2023 року США стануть найбільшим виробником нафти у світі, випередивши Росію.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...