"Рабовласники ХХІ століття": Розкрито тіньові схеми в українських в'язницях (відео)

В Україні в'язні працюють на шкідливих виробництвах без необхідних засобів захисту за мізерну плату.

Як повідомляють журналісти ТСН, за допомогою розповідей арештантів, вони дізналися про тіньові схеми в місцях позбавлення волі, передають Патріоти України.

За словами одного зі співрозмовників видання - Сергія - кожен день йому доводиться носити в деревообробному цеху 15-ти кілограмові дошки. За день він переносить понад тонну деревини, при цьому за годину роботи отримує 15 грн.

"А що робити?" - каже ув'язнений.

На підприємстві виготовляють піддони для Німеччини - щомісяця відправляють продукцію на 10 тис. євро, а на руки чоловік отримує менше 2 тис. грн.

Відзначається, що в мережі з'явилося відео праці ув'язнених на виробництві побутової хімії без спецзахисту.

"Колишні в'язні говорять, що за гратами досі існує практика нелегальних виробництв, а на легальних можуть діяти тіньові схеми", - зазначає видання.

У місцях позбавлення волі офіційно функціонує 99 підприємств.

"В Ігренському виправному центрі №133 за документами вказана переробка полімеру і виготовлення миючих засобів, але на знятому самими ув'язненими відео видно, як в печах у формі бочок випалюють вугілля з деревини. На полімерному ж виробництві засуджені в їдкому диму вручну плавлять різну тару - про дотримання правил техніки безпеки і санітарні норми говорити в цьому випадку не доводиться", - вказують журналісти.

Глава пенітенціарної системи Денис Чернишов стверджує, що вже бачив скандальне відео, а в колонії відбувається перевірка.

"Я ніколи не коментую, поки не пройде внутрішня перевірка - ми ж повинні винних встановити. Тут треба бути обережним, щоб не злякати злодія, на якого ми полюємо", - пояснив заступник міністра юстиції.

За словами самих колишніх ув'язнених, тіньовий бізнес присутній чи не в кожній колонії, а про обіг коштів там можна тільки здогадуватися.

"10% через бухгалтерію - за що платиться зарплата, податки", - стверджує правозахисник Руслан Єременко.

Засуджених ніхто не змушує працювати - вони це роблять лише за власним бажанням. Але робота сприяє достроковому виходу на свободу, тому на камеру ніхто на скаржиться. Інтерв'ю в'язні дають під наглядом керівництва, тому особливо відвертими бути собі не дозволяють.

"У нас такого немає, що ми поза нормою працюємо", - стверджують вони.

Відзначається, що в минулому році було відкрито 5 кримінальних проваджень щодо нелегальних тюремних виробництв.

У Міністерстві юстиції розповіли, що виправити ситуацію можна, якщо їхні підприємства завантажувати держзамовленнями, а менеджмент зацікавити.

"Як більшість країн боролися з цими явищами? Це легалізація. Якщо 10% прибутку віддавати на менеджмент, то я вам скажу, що через рік-два ми побачимо, що всі підприємства прибуткові. Немає у них стимулу і мотивації працювати суперефективно", - пояснив Чернишов.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. Дитину вдарило струмом, у неї зупинилось серце: В українській школі сталася жахлива НП (фото)

п’ятниця, 16 листопад 2018, 23:30

Діти, на очах яких все сталося, стверджують, що Аішу вдарило струмом. Більш того, за кілька секунд до НП електричний розряд відчула ще одна дитина. "По словам очевидцев, как только девочка прикоснулась к металлическому столу с подогревом, она пронзител...

Хіти тижня. Лаврова і Пєскова штовхали, як звичайних холуїв: У Сингапурі поліція відтерла "ближніх бояр" від Путіна (відео)

п’ятниця, 16 листопад 2018, 23:05

Наближені російського президента Володимира Путіна в черговий раз осоромилися на важливому міжнародному заході. У вівторок, 13 листопада, російський президент прибув до Сінгапуру, де проходить саміт Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). Під ч...