Рак загрожує навіть дітям! - Екологи шокували даними про стан міст в Україні (інфографіка, фото, відео)

Українські та чеські екологи спільно досліджували п'ять промислових міст України та були шоковані висновками про стан із викидами.

Так, голова запорізької обласної організації "Всеукраїнської екологічної ліги" Ірина Пирогова спільно з колегами з інших українських міст і з експертами Празького хіміко-технологічного інституту вирішили з'ясувати, скільки ж важких металів виробляють українські підприємства, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Дослідження проводили у п'яти промислових містах України — Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі. На проби експерти брали пісок із дитячих майданчиків, відкладення, які осідають на дні водойм і навіть яйця домашніх курей.

В усіх містах підсумкова картина була жахливою, зазначають екологи.

"У річкових опадах фахівці виявили вміст важких металів — цинку і кадмію. А ще миш'як, який навіть у невеликих дозах може викликати рак. В яйцях домашніх курей більша концентрація діоксинів — це означає, що й інші продукти, вирощені в цих містах, небезпечні для здоров'я. А на дитячих майданчиках повно свинцю і цинку, якими дихає дитина", — розповіли вони.

"Потрапивши в організм людини, діоксини можуть відкладатися в жирових клітинах. Діоксини мають канцерогенний ефект, вони призводять до патологічних змін шкіри, пошкодження нервової і ендокринної систем і порушення репродуктивних функцій", — пояснила співавтор дослідження, експерт відділу токсичних речовин і відходів ГО "Арніка" Їтка Стракова.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...