Так, голова запорізької обласної організації "Всеукраїнської екологічної ліги" Ірина Пирогова спільно з колегами з інших українських міст і з експертами Празького хіміко-технологічного інституту вирішили з'ясувати, скільки ж важких металів виробляють українські підприємства, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Дослідження проводили у п'яти промислових містах України — Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі. На проби експерти брали пісок із дитячих майданчиків, відкладення, які осідають на дні водойм і навіть яйця домашніх курей.
В усіх містах підсумкова картина була жахливою, зазначають екологи.
"У річкових опадах фахівці виявили вміст важких металів — цинку і кадмію. А ще миш'як, який навіть у невеликих дозах може викликати рак. В яйцях домашніх курей більша концентрація діоксинів — це означає, що й інші продукти, вирощені в цих містах, небезпечні для здоров'я. А на дитячих майданчиках повно свинцю і цинку, якими дихає дитина", — розповіли вони.
"Потрапивши в організм людини, діоксини можуть відкладатися в жирових клітинах. Діоксини мають канцерогенний ефект, вони призводять до патологічних змін шкіри, пошкодження нервової і ендокринної систем і порушення репродуктивних функцій", — пояснила співавтор дослідження, експерт відділу токсичних речовин і відходів ГО "Арніка" Їтка Стракова.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...