Так, голова запорізької обласної організації "Всеукраїнської екологічної ліги" Ірина Пирогова спільно з колегами з інших українських міст і з експертами Празького хіміко-технологічного інституту вирішили з'ясувати, скільки ж важких металів виробляють українські підприємства, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Дослідження проводили у п'яти промислових містах України — Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі. На проби експерти брали пісок із дитячих майданчиків, відкладення, які осідають на дні водойм і навіть яйця домашніх курей.
В усіх містах підсумкова картина була жахливою, зазначають екологи.
"У річкових опадах фахівці виявили вміст важких металів — цинку і кадмію. А ще миш'як, який навіть у невеликих дозах може викликати рак. В яйцях домашніх курей більша концентрація діоксинів — це означає, що й інші продукти, вирощені в цих містах, небезпечні для здоров'я. А на дитячих майданчиках повно свинцю і цинку, якими дихає дитина", — розповіли вони.
"Потрапивши в організм людини, діоксини можуть відкладатися в жирових клітинах. Діоксини мають канцерогенний ефект, вони призводять до патологічних змін шкіри, пошкодження нервової і ендокринної систем і порушення репродуктивних функцій", — пояснила співавтор дослідження, експерт відділу токсичних речовин і відходів ГО "Арніка" Їтка Стракова.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...