Річ Посполита: Відродження регіональної наддержави - Польща робить важливий крок

Українці, які офіційно працюють в Польщі, після досягнення пенсійного віку зможуть претендувати на державні виплати.

Поляки за всяку ціну намагаються утримати українських працівників, бо вони все частіше вирушають на пошуки роботи в багатші країни ЄС, - пише видання Бізнес-Компаньйон, передають Патріоти України.

Україна – одна зі семи країн поза межами ЄС, з якою Польща уклала угоду про соціальне страхування. Такий самий документ польська сторона підписала з Молдовою, Македонією, Канадою, Австралією, Південною Кореєю і США.

Це означає, що українці, які працюють у Польщі легально і застраховані у Фонді соцстрахування Польщі (таких налічується 270 тис.), у майбутньому зможуть претендувати на пенсійні виплати – на тих же умовах, що й поляки.

“Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок у ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру”, – поінформував Радослав Мілчарський з ZUS.

Періоди легальної роботи будуть підсумовуватися в обох країнах, де працював громадянин України. Розмір пенсії визначатиметься відповідно до страхового стажу (періоду, коли працівник сплачував страхові внески).

З 1 жовтня пенсійний вік у Польщі знизять до 65 років для чоловіків і 60 – для жінок. Однак багато поляків не у захваті від такої ідеї і звинувачують владу у популізмі, адже людина у 60−65 років ще не така стара, щоб перебувати на повному забезпеченні держави.

У Польщі мінімальний пенсійний стаж для чоловіків – 25 років, для жінок – 20. В Україні з 1 жовтня його планують поступово піднімати. До 2028 року на пенсію зможуть розраховувати лише ті українці, які матимуть стаж не менше 35 років. Зараз у нас існують такі самі вимоги до стажу, як і у Польщі.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...