Рейтинг The Economist: Чи справді Київ є одним з найгірших міст в світі для життя, - думка іноземців

В середині серпня впливовий британський журнал The Economist опублікував щорічний рейтинг найкомфортніших для життя міст в світі, в якому Київ опинився в самому кінці, зайнявши 131 місце зі 140.

"Нижче Києва в десятці найгірших міст для життя виявилися зовсім вже екстремальні міста: Дуала — найбільше місто Камеруну, Хараре— столиця Зімбабве і сирійський Дамаск, найгірший з найгірших", - передають Патріоти України з посиланням на Новое Время.

Параметри, за якими експерти The Economist оцінювали міста,— стабільність, охорона здоров'я, культура, навколишнє середовище, освіта та інфраструктура.

Однак шість експатів, що живуть в українській столиці від півроку до декількох років, розповіли НВ, що місце Києва в рейтингу The Economist занадто занижене.

Амаду Кан, викладач французької з Мавританії, в Києві живе 33 роки

ЩО ПОДОБАЄТЬСЯ:

Я був в різних містах на пострадянському просторі, в тому числі в Москві та Санкт-Петербурзі, але Київ мені подобається найбільше.

Це місто на пагорбах з різноманітним рельєфом, де є сусідами стара і нова архітектура, приватний сектор і мегаполіс. Більшу частину моєї рідної країни займає пустеля, там практично немає зелені і річок. Тому мене так вражає місцевий клімат і природа, особливо велика кількість дерев і водойм.

Зате люди більше схожі на мавританців, ніж, наприклад, французи. Українці такі ж добрі і відкриті. У вас, як і у мене вдома, переважає традиційний, общинний лад. Тому мені тут комфортно.

У Києві багато парків і майданчиків для заняття спортом. Одне з моїх улюблених місць в Києві — стадіон Олімпійський. Я обожнюю футбол, вболівав за Динамо ще в 1980-ті. Тоді вони були особливо хорошою командою, хоча і зараз грають непогано.

ЩО НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ:

Громадський транспорт місцями застарів, але, скажімо, метро все одно дуже функціональне. Найгірше в Києві — це затори, велика кількість машин і хаос на дорогах. Водії тут не дотримуються правил дорожнього руху, це завжди призводить до аварій, а потім усім доводиться стояти в заторах багато годин. Це неприємно.

Стефан Сіоан, кореспондент видання Le Figaro з Франції, в Києві живе 4 роки

ЩО ПОДОБАЄТЬСЯ:

Живу тут регулярно з часів Майдану. І зараз дуже люблю це місто.

Відтоді насамперед змінилася не інфраструктура, а культура. Якщо ми говоримо про виставки і музику, то, звичайно, в Києві ще не так, як в Берліні, Лондоні або Парижі. Я іноді сумую за хорошими виставками. Але бачу, як в Києві швидко зростає культурна пропозиція.

Мені подобається Труханів острів. А на Замковій горі я думаю про те, яким місто було раніше і про його історичну спадщину. Коли випадає 20 см снігу, люблю гуляти по вулиці Хорива і в районі Свято-Вознесенського Флорівського монастиря. Тихо, мало машин, обожнюю ці місця. Ще подобається арт-простір Ізоляція, я люблю там працювати.

До того ж Київ — безпечне місто. У країні йде війна, криза в економіці, але ти не відчуваєш небезпеки в місті. Я жив в Парижі і знаю, що означає йти вночі по вулиці і відчувати дискомфорт через те, що хтось може на тебе напасти.

ЩО НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ:

У Києві досі мало місць, де можна відчути ідентичність міста. Куди ти прийдеш і відчуєш душу району, вулиці та міста. Це не про дизайн, а про атмосферу. Наприклад, відмінна атмосфера на різних міських ярмарках і фестивалях.

Також, на мою думку, мало використовується величезний історичний потенціал Києва. Мало хороших і цікавих музеїв.

Іан Бідер, британець, працює в компанії Veedoo Ltd, живе в Києві 7 років

ЩО ПОДОБАЄТЬСЯ:

Я приїхав до Києва сім років тому і відразу ж закохався в це місто. Тут не буває нудно і ніколи не знаєш, чого очікувати.

Я живу на Подолі і дуже люблю цей район. Це серце старого міста, де збереглася історична архітектура. І тут можна знайти заклади на будь-який смак. Хочеш в бар? На Нижньому Валу є Pink Freud. Хочеш в клуб? Є Closer на Нижньоюрківській. Хочеш до річки? На Набережно-Хрещатицькій є простір Port. В кіно? Кінотеатр Жовтень.

Але найулюбленіше моє місце в Києві — це Труханів острів. В Європі не так багато міст, де в центрі міста ви знайдете піщаний пляж.

Також мені подобається, що в Києві досі існують продуктові ринки. Це добре. На них можна відчути особливу атмосферу. Відчуття, ніби ти знаходишся в найбільшому європейському селі. І ціни невисокі.

ЩО НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ:

Транспорт. У Києві зручна система метро. Але міський транспорт залишає бажати кращого. У Відні вже і так відмінний транспорт, але все одно його постійно замінюють на більш якісний, а в Києві не видно цих змін.

Анасс Імод Пієв Фаділі, співробітник компанії Philip Morris International з Марокко, в Києві живе 7 місяців

ЩО ПОДОБАЄТЬСЯ:

Я повністю не згоден зі статтею в The Economist про те, що Київ— одне з найгірших міст для життя.

Тут гарні будинки, яскрава архітектура. Особливо я люблю Поділ і Андріївську церкву. Це не нудне місто, тут вирує активне життя. А я люблю людні місця, в тому числі арт-завод Платформа.

Якщо порівнювати Київ з мегаполісами кшталт Лондона чи Парижа і містами в країнах третього світу, він десь посередині.

ЩО НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ:

У мене був тільки один неприємний досвід. Я тільки прибув до Києва і тоді ще не знав, що тут працює Uber [міжнародна служба таксі]. В результаті з аеропорту мене віз водій, який не розмовляв по-англійськи. Це було дуже непросто.

Мурат Бесили, співробітник компанії Philip Morris International з Туреччини, в Києві живе 3 місяці

ЩО ПОДОБАЄТЬСЯ:

У мене немає скарг на Київ. Це привабливе, спокійне, затишне місто. Особливо якщо порівнювати його з такою країною, як Туреччина.

Перше, що справило на мене враження після прибуття, — люди. Кияни дуже доброзичливі і доброзичливі. Навіть незважаючи на те, що я не розмовляю ні російською, ні українською, вони завжди з готовністю мені допомагали. Люди дуже відкриті, багато хто знає англійську мову. Тому я відчуваю себе як вдома.

Тут набагато простіше громадський транспорт. Я довгий час жив в Стамбулі, це дуже багатолюдне місто зі складною транспортною системою, в якій нелегко розібратися. Але в Києві це не проблема.

Одне з моїх найулюбленіших місць — арт-завод Платформа. За три місяці я побував там уже чотири чи п'ять разів.

ЩО НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ:

Одного разу я опинився в місцевій лікарні, це був єдиний негативний досвід в Києві. Зокрема, тому що там ніхто не знав англійської. Так що я постарався там не затримуватися.

Ще в Києві дійсно погані дороги. Якось я спробував проїхатися на велосипеді, але це було так жахливо, що мені довелося відмовитися від цієї затії.

Мічіо Харада, заступник посла Японії в Україні, в Києві живе 1 рік

ЩО ПОДОБАЄТЬСЯ:

У Києві дуже красива природа і багата історія. Що приємно, тут відмінні ресторани і хороші гольф-клуби, а я обожнюю гольф і граю кожні вихідні.

Є тільки одна річ, якої мені по-справжньому не вистачає в цьому місті. Я виріс на березі моря. Але в Києві моря немає. Зате тут є прекрасна велика річка Дніпро, тому я і вибрав для життя Оболонь— щоб кожного дня дивитися на воду.

НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ:

Головний мінус Києва — це дороги. В Україні вони, напевно, одні з найгірших у світі, в тому числі і в місті. З громадського транспорту я віддаю перевагу метро, воно дуже надійне, хоча поїзди часто старі.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...