Рятувала навіть сепаратистів: Волонтерка Зінкевич розповіла про медроботу на Донбасі

Як зазначила відома волонтер і командир батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич, їй стали в нагоді всі прочитані ще в школі книги, всі переглянуті відео...

Яна Зінкевич

Своїми спогадами вона поділилася в інтерв’ю "Укрінформу", передають Патріоти України.

"Це був боєць з Івано-Франківська, доброволець, кульове поранення в ногу. На цей час я сама вже трохи вивчала польову хірургію", - зазначила вона. "Але я старалась проводити якомога менше медичних маніпуляцій самостійно, адже не було ні побутових умов, ні настільки професійних, вузькопрофільних навичок. Тому надавали необхідну домедичну допомогу та намагались транспортувати упродовж "золотої години" (термін, який використовують у реаніматології, для визначення періоду часу після отримання травми, який дає змогу найбільш ефективно надати першу допомогу – ред.)", - згадала волонтер.

"Але бувало, що транспортація виявлялася неможливою по кілька діб. І, коли іншого варіанту не було, то доводилося, навіть, проводити мінімальні операції. По-іншому не можна було: людина або загине (бо ми – без шансу виїхати, а прорватися неможливо), або ми пробуємо бодай щось зробити. Мені стали в нагоді всі прочитані ще в школі книги, всі переглянуті відео", - розповіла вона.

"З літа також почали створюватись ініціативи по навчанню медичній та домедичній допомозі. До нас приїжджали люди, серед них, навіть, іноземці, які мали досвід у кількох війнах. Це були інструктори та перекладачі, що проводили триденні навчання", - відзначила Зінкевич. "Це був серйозний поштовх – початкові знання з парамедицини отримувати саме від професійних парамедиків. З осені стало трішки легше з медичним забезпеченням, волонтери з усієї України й світу почали передавати ліки та медичну тактику. Восени 2014-го з'явилися перші реанімобілі. На той момент якраз був активний період по Донецькому аеропорту", - розповіла парамедик.

Вона також відзначила, що рятувала не тількі добробутів та військовослужбовців ЗСУ, а, навіть, сепаратистів. "Взагалі, у нас, навіть, були поранені сепаратисти, в тому числі – тому, що це "товар" на обмін наших бійців. Тому їх краще врятувати, передати службам, і вже далі їх будуть обмінювати на наших хлопців", - розповіла волонтер.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...