Росія провокує загострення з Японією

Росія почала роботи по прокладці лінії оптиковолоконного зв'язку на Курильські острови.

Як повідомляє агентство ТАСС, МЗС Японії висловило російській стороні жаль у зв'язку з початком робіт, передають Патріоти України.

За даними японських ЗМІ, російська влада 5 червня повідомила японське Управління безпеки на морі (УБМ), яке поєднує функції берегової охорони і рятувальної служби, про те, що з 10 червня і до середини жовтня в південній частині Охотського моря будуть проводитися роботи по з'єднанню Сахаліну і південної частини Курил лінією волоконно-оптичного зв'язку.

У відповідь МЗС Японії довів до відома російської сторони, що "здійснення такого великомасштабного інфраструктурного проекту не відповідає позиції Японії з питання про північні території і викликає жаль".

У той же час УБМ повідомило японським судам, які знаходяться в регіоні, про початок робіт.

РФ планує завершити прокладання підводної волоконно-оптичної лінії зв'язку на Курили до 2019 року.

Нагадаємо, що після Другої світової війни всі Курильські острови були включені до складу СРСР. У той же час Японія оспорює належність островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан, а також групи островів Хабомаї, поставивши їх повернення головною умовою укладення мирного договору з РФ, який по закінченню війни так і не був підписаний.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...