Про це заявив лікар Володимир Цімберг в ході прес-конференції в Петербурзі, повідомляє кореспондент «Росбалта», передають Патріоти України.
«Близько 70% ракових захворювань в Росії діагностують на першій і другій стадіях. Однак в окремих статистичних вибірках ця цифра в рази нижче. Основні причини: погана доступність онкологічних препаратів, сучасних діагностичних технологій, а також системи для раннього виявлення раку. Ми значно відстаємо від країн заходу і сходу за темпами розвитку діагностики. В Японії, наприклад, кожна людина повинна в обов'язковому порядку проходити гастроскопію. До 60% раку шлунка "ловлять" саме таким чином, коли він тільки утворюється в слизовій. У нас, звичайно, це більш прогресуючі стадії», - підкреслила Цімберг.
При ранньому виявленні раку більше вірогідність лікування. А витрати на лікування нижче, зазначив експерт.
Проблема російської діагностики, на думку лікаря-патологоанатома Сергія Воробйова, полягає в тому, що досвідчені фахівці розосереджені по всій країні. Однак для діагностики захворювань та лікування пацієнтів необхідна злагоджена робота експертів у різних областях. І коли патоморфолог знаходиться в Петербурзі, онколог - в Москві, а хіміотерапевт - в Бостоні, то зібрати їх разом для комплексної роботи з пацієнтом дуже складно.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...