Росіян розлютила заява Порошенка про нову перемогу України

За останні п'ять років Україна звільнилася від культурної окупації Росії.

Таку заяву зробив президент Петро Порошенко 9 березня, виступаючи під час заходів у Каневі на Тарасовій горі з нагоди 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, передають Патріоти України з посиланням на прес-службу глави держави.

"Ми звільнилися від культурної окупації, яка аж ніяк не менш небезпечна, ніж окупація фізична. За останні п'ять років українська мова, україномовна пісня, україномовна книга, україномовне кіно отримали надійні позиції в просторі навколо нас, а головне — в наших серцях, серцях всіх українців", — сказав Порошенко.

Він зазначив, що українська мова нарешті зайняла в суспільстві належне місце, при цьому права носіїв інших мов не були порушені. "Ми припинили багаторічне приниження, коли українську мову в Україні доводилося буквально рятувати. Сьогодні її позиції сильні як ніколи. Сьогодні у нас вже вищі амбіції — так представити нашу культуру і мову, щоб весь світ за достоїнством оцінив їх красу і силу", — сказав Порошенко.

Він також вказав на роль отримання Томосу і автокефальної церкви в процесі становлення української автентичної культури. "Ми розриваємо останні мотузки, якими в'язала нас до себе Москва, яка змушувала нас століттями ходити до церкви, на яку Шевченко говорив, що це "церква-домовина", — підкреслив український президент.

У Росії вже встигли критично відреагувати на заяви Порошенко. Так, член комітету Ради Федерації з міжнародних справ Олег Морозов різко відповів на слова українського лідера, заявивши, що він нібито намагається впровадити в Україні новий тип духовної окупації. "Це новий тип духовної окупації, коли людей намагаються позбавити пам'яті і розуму", — заявив російський парламентарій.

Він також упевнений, що Порошенко нібито намагається виправдати руйнування власних культурних коренів ім'ям Тараса Шевченка, який "є символом єдності російської та української культури і природної двомовності російського і українського народів".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...