"Росіяни можуть натиснути": Лукашенка попередили про небезпеку

2019 і 2020 роки будуть небезпечними для Білорусі.

Про це розповів білоруський аналітик, експерт «Українського інституту майбутнього» Ігор Тишкевич, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.
«По-перше, парламентські і президентські вибори в Білорусі повинні пройти в 2019 і 2020 роках. По-друге, як і в Україні, в 2019 і 2020 роках піки по виплатах зовнішнього боргу: 19-й рік - близько $ 3,5 млрд, а 20-й рік - близько $ 4 млрд. Значна частина цього боргу - виплати РФ, тому Москва на цьому може грати. Росіяни в цей час можуть натиснути. По-третє, два енергоблоки АЕС повинні запрацювати в 2019-2020 роках», - заявив експерт.
За його словами, «в Білорусі йдуть процеси, які допоможуть врівноважити російський вплив». «Тут цікава ситуація (з білоруської АЕС. - ред.). Росіяни пропонували спільні підприємства, але в Мінську вирішили брати дорогий кредит, щоб вона належала Білорусі. Інфраструктуру будує Китай», - заявив Тишкевич.
Він пояснює, що в Білорусі майже вся генерація газова, в цьому відмінність від України, де є АЕС, вугільна генерація і ГЕС. «Білоруська електрогенерація працює на газі. Зараз в Білорусі існує держпрограма про переведення ЖКГ на електрику. У нових будинках в наказовому порядку ставлять електроплити. У разі запуску АЕС, за даними "Російської газети", Білорусь купуватиме на 5 млрд кубометрів російського газу менше», - заявив експерт.
Він додав, що зараз білоруська енергетика споживає 11 млрд газу на рік, а весь імпорт газу Білоруссю становить 18 млрд.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...