Про це в коментарі для говорить експерт з міжнародних відносин Микола Бєлєсков, коментуючи ініціативу президента Франції Еммануеля Макрона створити військові сили Європейського Союзу, передають Патріоти України.
"ЄС взагалі не має ударного озброєння. У Євросоюзу суттєві проблеми з транспортною авіацією. Миротворчу місію в Африці, де треба боротися з місцевими племенами, Європа може провести сама. Але у високоінтенсивній війні на європейському континенті без підтримки США буде дуже важко. Прагнення США вийти з угоди про ядерне озброєння ставить під загрозу в першу чергу європейські країни. Російські ракети можуть загрожувати Америці, лише якщо їх розмістять на Чукотці. А до Європи вони долетять дуже просто", - пояснює міжнародник.
На його думку, реалізувати ідею європейських військових сил можна двома шляхами. "Макрон пропонує міжурядову співпрацю європейських країн. Кожна держава має свої збройні сили та координує дії з іншими. Це простий та реалістичний варіант. Другий шлях - створення єдиною європейської армії. Формування генштабу ЄС. Передання повноважень щодо безпеки новим міжнаціональним органам. Жоден уряд на це не піде.
Україна може проявити себе у нових військових силах Європи. Наприклад, можемо надавати транспортну авіацію. Але на ситуацію на Донбасі це суттєво не вплине", - додає Микола Бєлєсков.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...