"Російські ракети до США долетять тільки з Чукотки": Експерт розповів, кому насправді загрожує зброя Москви

Європа критично залежна від Америки у питаннях безпеки.

"США - наш історичний союзник, так буде і надалі. Але бути союзником - це не означає бути васалом. Ми не повинні бути залежними від них у військовій сфері", - заявив Еммануеть Макрон

Про це в коментарі для говорить експерт з міжнародних відносин Микола Бєлєсков, коментуючи ініціативу президента Франції Еммануеля Макрона створити військові сили Європейського Союзу, передають Патріоти України.

"ЄС взагалі не має ударного озброєння. У Євросоюзу суттєві проблеми з транспортною авіацією. Миротворчу місію в Африці, де треба боротися з місцевими племенами, Європа може провести сама. Але у високоінтенсивній війні на європейському континенті без підтримки США буде дуже важко. Прагнення США вийти з угоди про ядерне озброєння ставить під загрозу в першу чергу європейські країни. Російські ракети можуть загрожувати Америці, лише якщо їх розмістять на Чукотці. А до Європи вони долетять дуже просто", - пояснює міжнародник.

На його думку, реалізувати ідею європейських військових сил можна двома шляхами. "Макрон пропонує міжурядову співпрацю європейських країн. Кожна держава має свої збройні сили та координує дії з іншими. Це простий та реалістичний варіант. Другий шлях - створення єдиною європейської армії. Формування генштабу ЄС. Передання повноважень щодо безпеки новим міжнаціональним органам. Жоден уряд на це не піде.

Україна може проявити себе у нових військових силах Європи. Наприклад, можемо надавати транспортну авіацію. Але на ситуацію на Донбасі це суттєво не вплине", - додає Микола Бєлєсков.

Джерело: Gazeta.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...