Ротація путінських еліт: ЗМІ дізналися, хто замінить Медведєва на посту прем'єр-міністра РФ

Глава адміністрації президента РФ Антон Вайно може змінити Дмитра Медведєва на посту прем'єр-міністра після виборів глави російської держави в березні 2018 року.

Антон Вайно і Володимир Путін

Про це пише видання Znak.com з посиланням на кілька джерел в бізнес- і політичному істеблішменті федерального і регіонального рівнів, передають Патріоти України.

За словами одного зі співрозмовників, вже намічаються контури майбутнього кабінету міністрів, куди можуть бути запрошені кілька успішних губернаторів.

Співрозмовник, близький до великого промислового холдингу, говорить, що Вайно як прем'єр-міністр обговорюється вже досить давно, при цьому серед бізнесу таке рішення буде сприйнято в цілому добре. "Вайно показав себе як дуже практичний, технічний, далекоглядний керівник. У нього широкий кругозір і в цілому більш жорсткий, ніж у Медведєва, стиль управління", - говорить співрозмовник, висловлюючи надію, що такий прем'єр покінчив би з "зайвим лібералізмом" в уряді.

Важливою якістю Вайно називають те, що він не висловлює особистих політичних амбіцій і не претендує на те, щоб мати самостійність або політичну суб'єктність.

У свою чергу, Медведєв після виборів може перейти на посаду керівника об'єднаного Конституційного і Верховного судів. Ідея створити "суперсуд" обговорюється, принаймні, останні років сім, періодично наштовхуючись на опір юридичної спільноти. Швидше за все, реформа відкладена до того часу, коли свою посаду залишить літній голова Конституційного суду РФ Валерій Зорькін - в лютому йому виповниться 75 років, і в цьому ж році закінчується черговий шестирічний термін його повноважень.

"Якщо новий "суперсуд" буде створений, посада його голови може стати солідною компенсацією за втрату Медведєвим поста прем'єра. Така структура теоретично має владу навіть більшу, ніж президентська - хоча в наш час судова гілка влади фактично є відносно слабкою", - зазначають журналісти.

Відзначимо, що в жовтні 2017 року про швидку зміну Медведєва писав журнал Bloomberg Businessweek. Тоді ймовірними наступниками нинішнього прем'єра РФ називали главу Банку Росії Ельвіру Набіулліну, мера Москви Сергія Собяніна і главу Мінпромторгу Дениса Мантурова.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...