Ротація путінських еліт: ЗМІ дізналися, хто замінить Медведєва на посту прем'єр-міністра РФ

Глава адміністрації президента РФ Антон Вайно може змінити Дмитра Медведєва на посту прем'єр-міністра після виборів глави російської держави в березні 2018 року.

Антон Вайно і Володимир Путін

Про це пише видання Znak.com з посиланням на кілька джерел в бізнес- і політичному істеблішменті федерального і регіонального рівнів, передають Патріоти України.

За словами одного зі співрозмовників, вже намічаються контури майбутнього кабінету міністрів, куди можуть бути запрошені кілька успішних губернаторів.

Співрозмовник, близький до великого промислового холдингу, говорить, що Вайно як прем'єр-міністр обговорюється вже досить давно, при цьому серед бізнесу таке рішення буде сприйнято в цілому добре. "Вайно показав себе як дуже практичний, технічний, далекоглядний керівник. У нього широкий кругозір і в цілому більш жорсткий, ніж у Медведєва, стиль управління", - говорить співрозмовник, висловлюючи надію, що такий прем'єр покінчив би з "зайвим лібералізмом" в уряді.

Важливою якістю Вайно називають те, що він не висловлює особистих політичних амбіцій і не претендує на те, щоб мати самостійність або політичну суб'єктність.

У свою чергу, Медведєв після виборів може перейти на посаду керівника об'єднаного Конституційного і Верховного судів. Ідея створити "суперсуд" обговорюється, принаймні, останні років сім, періодично наштовхуючись на опір юридичної спільноти. Швидше за все, реформа відкладена до того часу, коли свою посаду залишить літній голова Конституційного суду РФ Валерій Зорькін - в лютому йому виповниться 75 років, і в цьому ж році закінчується черговий шестирічний термін його повноважень.

"Якщо новий "суперсуд" буде створений, посада його голови може стати солідною компенсацією за втрату Медведєвим поста прем'єра. Така структура теоретично має владу навіть більшу, ніж президентська - хоча в наш час судова гілка влади фактично є відносно слабкою", - зазначають журналісти.

Відзначимо, що в жовтні 2017 року про швидку зміну Медведєва писав журнал Bloomberg Businessweek. Тоді ймовірними наступниками нинішнього прем'єра РФ називали главу Банку Росії Ельвіру Набіулліну, мера Москви Сергія Собяніна і главу Мінпромторгу Дениса Мантурова.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...