"Роттердам +": Як Ахметов продовжує заробляти на українцях

У березні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію.
Рінат АхметовЗа цією ціною теплові електростанції, що працюють на вугіллі, продають вироблену електроенергію в єдиний оптовий ринок. Вартість вугілля стала розраховуватися за формулою «ціна вугілля в портах Амстердам – Роттердам – Антверпен (АРА) + вартість його доставки в Україну», передають Патріоти України з посиланням на LIGA.net.

Ціна вугілля, розрахована за такою методикою, закладається у вартість електроенергії, яку відпускають ТЕС. 70% потужностей теплових станцій знаходяться у власності ДТЕК Ріната Ахметова, решта належить державній Центренерго і Донбасенерго, яку пов’язують з Олександром Януковичем.

Цю методику застосовують до всього вугіллю, який йде на ТЕС, в тому числі здобутому в Україні. Роттердам + ввели незважаючи на те, що Україна – профіцитне вугільне держава. У 2016 році на частку імпортного вугілля довелося не більше 5%. Монополіст з видобутку вугілля в країні все той же ДТЕК.

Методика почала діяти з травня 2016 року. Прив’язка тарифів на електроенергію до ціни вугілля в Роттердамі з урахуванням доставки в Україну привела до подорожчання електроенергії для бізнесу. Це в свою чергу тягне за собою подорожчання вартості кінцевої готової продукції.

З травня 2016 року по червень 2017 го середньозважений тариф електроенергії ТЕС збільшився на 62% – до 1,70 за кВт-годину.

За підрахунками колишнього члена НКРЕКУ Андрія Геруса, з травня 2016 року генеруючі компанії додатково отримали від введення формули Роттердам + понад 15 млрд грн. Приблизно 80% цієї суми отримала компанія ДТЕК Ріната Ахметова. Решта дісталася компаніям Центренерго і Донбасенерго.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...