Журналіст пояснив, що в Росії не залишилося "сильних націй", що прагнуть до незалежності, а процес асиміляції національних меншин у РФ прискорився після розпаду СРСР. "Навіть якщо Росія втратить Чечню і ще якусь частину Кавказу, вона уникне тотального розвалу. У 90-ті Чечня була тригером розвалу РФ, а так вона стане просто епізодом. Це не одне й те саме. У цьому сенсі треба сказати, що російський шовінізм переміг... Твердо говорити, що Росія розвалиться по кордонах своїх національних республік, як говорили в 90-ті роки, я думаю, що це помилкова думка", – зазначив він.
Портников додав, що після краху режиму РФ може вибрати азіатський або європейський шлях розвитку. "Європейський вибір кращий для Німеччини, гірший для нас. Азійський вибір кращий для нас, гірший для Німеччини. Якщо Росія зробить вибір на користь Європи й демократизується, то нам не вдасться стати однією з найважливіших країн Східної Європи. Ми будемо однією із серединних держав у цьому великому блоці. Росія буде провідною країною Східної Європи, не Україна", – пояснив журналіст.
Він зазначив, що "європейська" Росія зробить Україну "незначною", зате Німеччина отримає партнера, який сприйматиме Європу як вона сама. А проамериканським Україні та Польщі буде складно протистояти блоку з РФ, Німеччини та Франції. "Але я вважаю більш вірогідним шлях, коли Росія вибирає євразійський шлях розвитку. Це для нас кращий варіант. Тоді ми межуємо просто з геополітичним Китаєм, із блоком китайських країн, у якому Росія відіграє периферійну роль. А ми відіграємо периферійну роль у Європі. Якщо Росія водночас не буде агресивною державою, а вона, найімовірніше, не буде агресивною, бо її курс визначатимуть у Пекіні, а не в Москві... Тоді ми здобудемо всі вигоди від цього кордону з Китаєм", – підсумував Портников.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...