"Розщедритися мінімум на 20–30 млрд точно доведеться": До 1 липня компанія E&Y представить аудит Приватбанку

Зараз в кулуарах обговорюються два варіанти документу – оптимістичний з потребою в докапіталізації на рівні 36-38 млрд грн і песимістичний – в якому ця цифра збільшується до 50 млрд.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Юлія Самаєва та Юрій Сколотяний, повідомляють Патріоти України.

Автори вказують, що джерела в НБУ запевнили, що згаданий звіт буде об'єктивним і до 1 липня ц. р. його опублікують. Причина затримки – нібито у визначенні суми докапіталізації банку, яка в даний момент погоджується наглядовою радою Приватбанку, Мінфіном і регулятором.

Джерело в Мінфіні цю інформацію підтвердило, зазначивши, що головний розпорядник бюджетних грошей сумнівається в обгрунтованості озвучуваних наглядовою радою банку вимог і вважає, що держскарбниця вже і так достатньо витратилася на націоналізацію Приватбанку. І нові вливання не потрібні.

Автори відзначають, що це думка може мати вагомі підстави - із вже випущених 116,9 млрд грн ОВДП на його докапіталізацію, монетизували поки лише 27,2 млрд (з яких 26,7 млрд було витрачено на погашення зобов'язань банку перед НБУ за рефінансування). "Таким чином, реальні видатки держави на Приватбанк становили поки що тільки 0,5 млрд грн! А решту — намальовані з повітря через емісію ОВДП — щедро й без мук совісті відвалюють на формування резервів.

Настільки щедро, що згідно з варіантом річного звіту Приватбанку, з копією якого вдалося ознайомитися кореспондентові (уже скріпленого підписами представників E&Y, нинішнього голови правління А.Шлапака і головного бухгалтера з печатками обох організацій), у фінустанови нині від'ємний капітал (мінус 713 млн грн).

Тож при зобов'язаннях на суму 206 млрд грн для виконання нормативів НБУ й норм закону розщедритися мінімум на 20–30 млрд точно доведеться.", – йдеться в статті.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Кухня літа: Рецепти швидких, смачних та простих страв з кабачків

п’ятниця, 15 липень 2022, 23:55

Страви з кабачків – це те, без чого важко уявити собі літо! Цей овоч дуже універсальний – з кабачків можна готувати перші, другі страви та закуски. Рецепти з кабачками дуже прості у приготуванні, то ж з ними впорається будь-хто. Окрім своїх корисних вл...

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.