Розвінчувач міфів: В.о. міністра розповіла, чи можуть гаджети зіпсувати зір

Комп'ютери, смартфони і телевізори не можуть зіпсувати зір. Вчені не знайшли зв'язку між короткозорістю і часом, проведеним за моніторами гаджетів.

Такі дані наводить виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, розвінчуючи чергову добірку популярних міфів. На цей раз - про хвороби органів зору, передають Патріоти України.

За словами керівника МОЗ, існує поняття "комп'ютерний зоровий синдром", який об'єднує хворобливі стани очей. «Не виключено, що ми можемо відчувати певні симптоми, наприклад, напруга, сухість очей або подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока», - пояснила Супрун.
«Наукового підтвердження не знайшла інформація про те, що шкідливо дивитися на монітори в темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або лежачи також не може привести до хвороб очей», - додала в.о. міністра.
У переддень нового навчального року Супрун заспокоїла батьків, які побоюються сидіння дитини на задній парті і приписують цим фактом проблеми із зором. «Дивитися на віддалені предмети - нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажано дітям, які мають проблеми із зором, які не підлягають корекції», - радить Супрун.

В.о. міністра наполягає: при хворобах ока не допомагають вітамінні добавки. «Лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те ж стосується і чорниці. Не лікуєтеся самостійно за допомогою вправ (вони не допомагають при порушеннях рефракції) або закапувань незрозумілими краплями. Лікар допоможе вибрати найбільш дієвий метод лікування особисто для вас: окуляри, лінзи, фармакологічне лікування або лазерну корекцію зору», - підсумувала керівник МОЗ.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2924 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 12 травень 2024, 6:23

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2024 року у хр...

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...