Саміт ЄС "Східне партнерство": Україна одержала від Європи кілька досить тривожних меседжів

Формат Ради ЄС "Східне партнерство" - це 28 країн-членів ЄС, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова і Україна.

Про це на своїй сторінці у Facebook Ростислав Демчук, передають Патріоти України.

"Саміт ЄС "Східне партнерство" добіг кінця. Судячи з вигляду Петра Олексійовича - він дуже задоволений перебігом і результатами саміту. Хоча я не розумію, чому наш гарант так "цвіте і пахне"? Адже Україна одержала від ЄС кілька досить тривожних меседжів.

Перше! ЄС надаватиме фінансову підтримку Україні й іншим партнерам лише за умови здійснення нею конкретних реформ. Про це мовиться у підсумковій декларації саміту ЄС "Східне партнерство".

Друге! ЄС виробив новий підхід у співробітництві з країнами-партнерами. Це так звана формула "більше за більше". Тобто Євросоюз більше допомагатиме фінансово і технічно тим країнам Східного партнерства, які найбільше і найефективніше впроваджують реформи.

Третє! ЄС закликав офіційний Київ якнайшвидше ухвалити угоду про "відкрите небо" з Україною. Увага!!! "Враховуючи позитивний вплив угод про спільний авіаційний простір з Грузією та Республікою Молдова, учасники саміту ще раз підтвердили важливість якнайшвидшого укладення Угоди про спільний авіаційний простір (так звана угода про "відкрите небо") з Україною", - ідеться у підсумковій декларації саміту ЄС "Східне партнерство".

Четверте! Про це окремо мова не велась під час саміту, але після одного з засідань я лоб-в лоб зіштовхнувся з віце-міністром України у справах євроінтеграції пані Климпуш-Цинцадзе. Я поцікавився, чи дослухається Україна до рекомендацій ЄС щодо створення Антикорупційного суду ще в цьому році. На це пані Климпуш-Цинцадзе відповіла, що найвірогідніше до Нового року президент внесе у ВР законопроект про створення АК. Але створити його до кінця року нереально.

Підсумкова прес-конференція. Щодо України все ті ж заяви про невизнаня анексії Криму і непорушність українських кордонів. А якщо по суті: Допомога для макроекономічного сектору буде надаватись Україні лише після того, як вона покаже результати реформ в економіці і в боротьбі з корупцією. Це сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

В ексклюзивній розмові з Жаном-Клодом Юнкером (відразу після прес-конференції) він розповів, що учора довго розмовляв з президентом України. Говорили про все, але головною темою була боротьба з корупцією. В тому числі говорили про якнайшвидше створення Антикорупційного суду. Це питання залишається на порядку денному, розповів мені пан Юнкер."

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...