Саміт Меркель - Путін: Чого боятися Україні, - дипломат

18 серпня президент Росії Володимир Путін прибуде до Німеччини, де проведе зустріч з канцлером Ангелою Меркель. Це вже друга зустріч російського та німецького лідерів в цьому році: у травні Меркель прилітала до Сочі.

Василь Філіпчук

Під час візиту Путіна в Німеччину, як повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, сторони планують обговорити міжнародні питання, зокрема конфлікт на Донбасі, та економічні, серед яких будівництво газопроводу "Північний поток-2" в обхід України, передають Патріоти України.

Своєю думкою про те, що ця зустріч може означати для Києва, поділився дипломат Василь Філіпчук:

"Хочу нагадати, що це вже друга зустріч Путіна і Меркель. Вона є красномовною демонстрацією того, що недалекоглядні політичні рішення, які базуються на тому, що вся Європа буде помирати за нас у боротьбі з Росією, безґрунтовні. Європа з її лідерами базують свої рішення на багатьох чинниках, серед яких економічний інтерес, прагматизм. Інтерес до діалогу з Росією присутній та об'єктивний.

Дуже часто є абсолютно егоїстичні настрої тієї ж Німеччини. Варто згадати історію, коли з'явилася пропозиція з боку російської компанії "Росатом" побудувати атомну станцію в Угорщині. Тоді Німеччина тривалий час блокувала це рішення та критикувала Угорщину. Але щойно "Росатом" домовився з [німецьким концерном] Siemens, що той забезпечить частину обладнання для цієї електростанції, позиція Німеччини і Європейського Союзу змінилася: вони перестали протистояти будівництву цієї атомної електростанції і дали зелене світло. Тобто країни змінюють свою політичну позицію в залежності від того, яка у них є економічна зацікавленість.

Так, зараз Німеччина є нашим основним союзником у Європі і дотримується, мабуть, найбільш жорстких позицій стосовно російської агресії в Україні. Але той факт, що канцлер Німеччини вже двічі зустрічається з Путіним цього року, багато про що свідчить. Скільки цього року український президент зустрічався з канцлером Німеччини особисто, в форматі тет-а-тет? Ми маємо розуміти: очікувати, що РФ буде залишатися в міжнародній ізоляції тривалий час, дуже наївно.

Я не думаю, що Меркель і Путін домовляться про щось радикально нове, не думаю, що буде "Ялта-2". Нинішня міжнародна ситуація не сприяє таким радикальним домовленостям, але те, що вони будуть шукати точки зближення, і те, що в виграші буде точно не Україна, - факт. Для нас це ще одне нагадування, що необхідно бути ще більш конструктивними і пропонувати шляхи вирішення, а не робити все, щоб заглибити конфлікт."

Джерело: Апостроф
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...