Середини ХVII століття: В архіві Швеції знайшли старовинну карту українського міста

Історики припускають, документ датується серединою ХVII століття.

У мережі Фейсбук з’явився фрагмент старовинної карти Вінниччини. Її в групі «Історія Вінниці» опублікував Олександр Федоришен, передають Патріоти України.

Знайшли відцифровану мапу у Національному архіві Швеції, який колись був королівським. Історики припускають, документ датується серединою ХVII століття. На мапі чітко видно місто Вінницю, річку Буг. Села Вишня, нинішнє – Пирогово та Сртижавка. Також читаються населені пункти Бар, Браїлів та Прилука.

Наразі Центр історії Вінниці готує запит до архіву, аби отримати якісну копію цієї мапи та легенду, яка з нею пов’язана.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...