У десяти селах Горохівського району Волинської області масово вимерли бджоли. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.
Пасічники Волинській області повідомили, що бджоли почали гинути тисячами прямо біля своїх вуликів. Основною причиною вони вважають те, що всі пасіки стоять поруч з ріпаковим полем, яке напередодні обробляли хімікатами.
У пасічника Тараса Кмина загинула третина комах, життя решти – під питанням. У минулому році він облаштував 50 вуликів і накупив бджіл на $6000. Тарас Кмин розповів, що побачив багато мертвих бджіл у своїх вуликах і тут же почав дзвонити сусідам, які повідомили, що у них така ж ситуація. "Серце обливається кров'ю – інакше ніяк не можна сказати. Скільки це праці і всього", - зізнається Тарас Кмин.
"Кожна квітка має свій колір обніжжя. Прилетіла з ріпаковим пилком і перекинулася в конвульсіях", - розповів інший пасічник Валерій Сьомак.
Агрофірма-орендар обробляла посіви ріпаку напередодні того, як бджоли почали масово гинути. Представник підприємства відкидає звинувачення пасічників, так як, на його думку, хімікати, які використовували для обробки полів – не отруйні. "Мені сказав агроном, що нашої вини там немає. Більше мені нічого сказати", - заявив керівник відділу СТЗОВ Імені Лесі Українки Володимир Буць.
Пасічники в свою чергу повідомляють, що якщо б їх заздалегідь попередили про те, що будуть обробляти поля, то був би шанс бджіл врятувати, так, як якщо б вони були у вуликах - шкоди б для них не було.
Агрофірма-орендар заявила, що обробку полів зупиняти не буде, так як вони не встигають за графіком і провини своєї не визнають.
Сільський голова Леонід Лук'янчук в курсі всієї цієї ситуації і висловлює своє невдоволення діями агрофірми. "До мене ніхто не звертався. Чого вони так самостійно взялися. Напевно, думали, що наслідків таких не буде", - припустив він.
Наступного дня, після обіду, жителі сіл викликали поліцію та ветеринарну службу для того, щоб зупинити роботи по обробці ріпакового поля. Поліція допитала свідків, а представники ветеринарної служби підготували проби для експертизи. Вони стверджують, що з таким масовим отруєнням бджіл зіткнулися вперше. "Як буде лабораторне підтвердження, тоді можна про щось говорити", - пояснив керівник Турійського РВ ГУ Держспоживслужби Петро Мороз.
Крім того, рослини і мертвих бджіл відправлять в спеціальні лабораторії Києва і Одеси, щоб підтвердити отруєння і заручитися підтримкою в суді. Юристи радять подавати колективний позов. "Зафіксувати цей факт, зробити експертну оцінку, оцінити вартість своїх збитків і звернутися до суду про стягнення цієї шкоди", - пояснив юрист Олег Огородник.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...