Сервіси "Яндекс" знову доступні для українців: Стали відомі причини

В Україні у багатьох провайдерів знову доступні сервіси російського «Яндекса», які раніше були заборонені указом президента.

Причина - дії «Яндекса», який зробив ряд антиблокувальних заходів, заявив голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко, повідомляють Патріоти України.

«Доступ відновився вже два дні. Але це не через те, що оператори перестали блокувати. Це пов'язано, швидше за все, з тим, що додатки «Яндекса» переїхали на іншу «хмару» і тепер живуть там.

Зараз провайдери повинні постійно моніторити ситуацію, дивитися, яка у них IP-адреса і постійно її блокувати. Але «Яндекс» може цю динамічну адресу міняти хоч кожну годину. Ми просто через рік заблокуємо всі IP-адреси в Європі. Простіше вже відрізати інтернет від країни.

Ці догонялки існують у всьому світі у всіх, хто підходить до цієї роботи несистемно. Системно це теж неможливо заблокувати на 100%, але щоб воно було більш-менш ефективно, потрібно закуповувати дороге устаткування», - сказав Федієнко.

«Найголовніше, щоб правоохоронні органи не використовували це як метод тиску на операторів. Оператор-то виконав приписи. На той момент це спрацювало. Але «Яндекс» зробив контрдії і я не знаю, що потрібно, щоб його тепер заблокувати», - говорить директор Інтернет -асоціації.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...