Шанс на збереження власної історії: Протистояння столичних археологів і власника ТРЦ на Поштовій площі отримало неочікуване продовження (відео)

Після трирічної боротьби за долю археологічних розкопок на Поштовій площі, історична пам'ятка таки отримала шанс на існування. Кілька днів тому на створення проекту музею з громадського бюджету виділили 2 мільйони гривень.

Тепер попереду - міжнародний конкурс та створення архітектурної концепції, - передають Патріоти України з посиланням на 24 канал.

Однак інвестор досі продовжує вставляти палки в колеса, і нині археологи знову припинили розкопки. Три роки розкопок і три роки безкінечної боротьби з інвестором, який хотів на цьому місці побудувати торговий центр. За цей час археологи знайшли чимало цінних артефактів – княжі печатки, зброю, прикраси, стріли та кераміку.

Однак нині археологи знов призупинили роботу. Хоча нижче ще як мінімум 6 метрів культурного шару. Та якщо зараз копатимуть глибше, інвестор погрожує покласти бетонні плити і цим самим історичну пам'ятку просто знищать.

За долю археологічних розкопок на Поштовій площі взялися самі жителі столиці. Небайдужі звернулися до влади та зареєстрували відповідну петицію. Вона отримала понад 13 тисяч підписів. Нині слово залишається за владою.

"Перш за все, це офіційна зупинка будівництва на цій ділянці, якому надали статус пам'ятки місцевого значення, тобто на всій поштовій площі. А також внесення змін до інвестиційного договору для того, щоб місто разом з інвестором вирішили, що треба проект переробити, що тут не повинен бути банальний торговий центр", – зазначила краєзнавець Аннабелла Моріна.

Є вже навіть гроші на проект музею. 2 мільйони гривень кілька днів тому виділили з громадського бюджету. Тієї частки казни якою можуть розпоряджатись самі кияни. За ці кошти мають провести міжнародний конкурс на створення архітектурної концепції та ескізного проекту підземного археологічного музею.

"Потрібно залучити міжнародних експертів, архітекторів, які створювали такі музеї в Кракові", – додала краєзнавець.

Головна ідея – зберегти все в автентичному вигляді та створити музей безпосередньо на місці розкопок. Але тут вже без влади не обійтись. Вона має заморозити проект з торговим центром, дати гроші на розкопки і сам музею.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...