В обмінниках долар продають по 28,15 грн, а на міжбанку, який впливає також і на готівковий курс, долар досяг позначки 27,9 грн. (На міжбанку на 10.00 четверга). Що далі? "Вести" розпитали експертів, чи варто здавати валюту, передають Патріоти України.
Економіст Олександр Охріменко вважає, що відразу після свят курс може знову піти вгору. "У січні великий ризик, що долар ще буде рости - до 28, 5 грн. Це пов'язано з тим, що Україні необхідно погашати зовнішні борги, тому в найближчий місяць спокою на валютному ринку не буде. У січні попит на валюту підвищиться навіть через закупівлі нафти і газу. А потім, до лютого, повинен відбутися відкат - приблизно до 28", - розповів Олександр Охріменко.
Виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера, економіст Олег Устенко не виключає, що в цьому році країна може зіткнутися з постійним дефіцитом валюти, що позначиться і на її курсі. "Попит на валюту в Україні на 2018 рік перебувати на рівні 9 млрд доларів, куди закладені 4 млрд доларів зовнішніх боргів, які необхідно виплатити в поточному році, і близько 2 млрд доларів з цієї суми становлять потреби приватного сектора в валюті. 2 млрд з 9 будуть покриті за рахунок припливу прямих іноземних інвестицій в країну, а 7 млрд доларів необхідно або покрити, або йти на зменшення наших золотовалютних резервів. у разі ж, якщо політики підуть іншим шляхом, то до кінця 2018 початку 2019 року ця може негативно позначитися на фінансовій стабільності країни", - повідомив Олег Устенко.
Політолог Руслан Бортник вважає, що політичні негаразди також прямо пропорційно відображаються на зміні курсу, і "деякі можновладці можуть навмисно нагнітати ситуацію". "Через передвиборчі кампанії в 2018 році можливе розкручування інфляції, і при кращих розкладах долар втримається в межах 30 гривень. Більш вірогідний прогноз просідання на 15-20%, тобто вихід на рівень 32 гривень за 1 долар до кінця 2018 року. За мою думку, стрімка девальвація відбудеться в період до травня, коли йде закупівля енергоресурсів і вимивання валюти з країни. Другий етап прогнозую традиційно восени", - говорить Бортник.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...