Що чекає на Донбас у 2019 році – прогнози експертів в матеріалі журналістів проекту Радіо Свобода «Донбас.Реалії», передають Патріоти України.
Багаточасові черги та огляди на контрольно-пропускному пункті в Майорську Донецької області. «Двадцять п’ять років на шахті відмантулив, каліка – і їжджу за пенсією. Ну що це за справи?» – обурюється чоловік у черзі.
Ситуація тут фактично не змінюється вже п’ятий рік. «Зараз якийсь завислий стан, напевно, чекають чогось, може, виборів чекають», – припускає жінка.
«Вірю, що війна закінчиться, інакше й жити неможливо, треба тоді відразу лягати в могилу», – відповіла жінка. «Ми хочемо миру, тому що ми тут живемо і знаємо, що це таке. А треба, аби ті, хто вище нас, захотіли, щоб не було війни», – додає літня жінка.
Що чекає на Донбас у 2019 році?
Яким бачать вирішення тривалого донбаського конфлікту в Україні і в світі?
У Києві кажуть: найкращий сценарій досягнення миру – досвід припинення конфлікту в Східній Славонії в 1990 роках. Кровопролиття там зупинили озброєні миротворці ООН, порядок забезпечила поліцейська місія, а до мирного життя допомогла повернутися перехідна цивільна адміністрація. Саме таку модель опрацьовує сьогодні українське Міністерство з питань тимчасово окупованих територій.
«На прикладі Славонії ми знаємо, що всі так звані «політичні сили», які там контролювали процес, одразу залишили територію, і ясно, що одразу цивільний компонент починає працювати над тим, щоб забезпечувати життєдіяльність», – каже міністр з питань тимчасово окупованих територій України Вадим Черниш.
Російський сценарій
У Кремлі ж підтримують незаконні угруповання «ДНР» та «ЛНР» і погоджуватися на миротворчу місію не поспішають.
«Вони, звичайно ж, зацікавлені в збереженні Донбасу у вигляді такого Придністров’я, яке б блокувало подальшу європейську інтеграцію України, її зближення зі структурами НАТО. Другий варіант – це в разі якихось змін значних в українській владі після виборів, якщо з’являється можливість якогось компромісу, угоди з українською владою, то тоді звичайно. Вони б хотіли його впихнути назад в Україну, але, зрозуміло, на своїх умовах, з автономією, з широкими повноваженнями, яка знову таки служила тим же цілям, що і в першому варіанті», – вважає російський політичний оглядач Костянтин Скоркін.
«Для цього потрібен прямий діалог – з Донецьком, з Луганськом і з Москвою! У нас є чіткий план з цього приводу – аж до зміни Конституції і надання автономії цим територіям. Можливості створити свій уряд, свій парламент – однак як автономія в складі України», – заявив на каналі «112 Україна» лідер проросійської організації «Український вибір» Віктор Медведчук.
«Більше ж нічого і не треба – потрібен мир», – зазначили представники «Розумної сили».
План Лукашенка
Cвій альтернативний план запропонував президент Білорусі Олександр Лукашенко: розмістити на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону білоруських миротворців.
«Ми можемо взяти на себе відповідальність за забезпечення миру в східних регіонах України і контроль на російсько-українському кордоні. А також забезпечувати проведення виборів на Донбасі, виходячи з того, що ці регіони є невід’ємною частиною України», – заявив Лукашенко.
«Всі розуміють, що на сьогоднішній день проведення миротворчої операції на сході України неможливе через позицію Російської Федерації, яка не зацікавлена в тому, щоб цей конфлікт був локалізований», – вважає директор Центру стратегічних і зовнішньополітичних досліджень в Білорусі Арсеній Сивіцький.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...