Про це в блозі на "Радіо Свобода" написав журналіст Віталій Портніков, передають Патріоти України.
"Кожен раз, коли доводиться говорити про підсумки того чи іншого року, ми намагаємося зрозуміти, скільки було успіхів і поразок,"зрад" і перемог. Але, коли ми говоримо про Україну - це методично неправильний підхід. З одного боку, наша країна зараз проходить - нехай і з відставанням в 20-25 років - ті ж процеси, які проходили в дев'яностих року країни Центральної Європи і Балтії. Зміни в економіці, боротьба з корупцією, реформи, децентралізація - все це ми, журналісти, писали 25 років тому, коли розповідали читачам про Польщу чи Латвію", - зазначив він.
Життя в Україні для людини з хорошою пам'яттю журналіст назвав "поверненням в далеке минуле".
"Самі сучасні українці також виглядають румунами або литовцями з того минулого, їх реакції легко передбачити, як і підсумки всіх тих процесів, які почалися в 2014 році і активно тривали 2017 року. За 20-30 років реформи, що називається, спрацюють, Україна стане звичайною частиною "великої Європи" з усіма її проблемами і зникне з перших шпальт газет як кризова зона. Ось і вся історія - зрозуміла і нудна, як будь-яке одужання після довгої хвороби ", - додав Портніков.
Він підкреслив, що Україна не стане Україною без розвитку культури і перемоги української мови.
"Але є щось, що робить Україна несхожою на всі інші країни, в яких відбувалися реформи. Я б назвав це кризою ідентичності. Це наша найголовніша проблема. Саме з нею пов'язані десятиліття відставання і фактичний крах державних інститутів в 2014 році", - упевнений журналіст.
"Всі економічні перетворення, боротьба з корупцією, політичні зміни не матимуть ніякого значення в разі, якщо Україна не стане Україною. Якщо не буде розвиватися українська культура, якщо не переможе українська мова, якщо не буде розвиватися українське кіно, якщо не стане сучасним театр, якщо не буде україномовна освіта, якщо не заговорять українською в Києві, Дніпрі, Одесі та Харкові. Якщо цього не відбудеться - в результаті всіх реформ Україна просто стане успішною колонією сусідної Росії, землею безбатченків. А якщо сама Росія подолає власну кризу і замість кримінального авторитарного середньовіччя знову почне будувати нову демократію, ця успішна колонія просто в таку Росії охоче приєднається - "яка різниця", - пише Портников.
Журналіст акцентував, що для нього головним підсумком року, що минає, є саме початок рішучих змін в гуманітарній сфері.
"Змін в культурній та інформаційній політиці, в освіті, в ставленні до історії. Без цих змін всі інші реформи не варті паперу, на якому пишуться закони і постанови. Не вірте тим, хто стверджує що головне - просто добре жити. Добре жити можна де завгодно, тим більше, що сусідні країни вже готові прийняти сотні тисяч українців. А наша з вами завдання - добре жити в Україні. В Україні з власним обличчям", - резюмував він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...