Такою думкою поділився член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран у своєму блозі, передають Патріоти України.
Він зазначив, що такий катастрофічний сценарій поки можливий тільки за умови істотного зниження цін на нафту на дуже тривалий період.
За його словами, покійний американський державний діяч, політик, сенатор Джон Маккейн колись дуже влучно назвав економіку РФ "бензоколонкою". У цьому порівнянні і є сутність їхнього основного ризику, додав він.
Шапран також пояснив, що короткострокові коливання ціни на нафту жодного катастрофічного ефекту економіці Росії не завдають, а санкції призводять до короткострокового впливу на курс рубля.
"Просто для розуміння ситуації. Станом на 1 серпня 2018 року золотовалютні резерви РФ становили $458 млрд, іноземна валюта з них $380 млрд. Вони дуже економно ставляться до цього і не поспішають збивати панічний настрій, особливо на те, як зростає ціна на нафту", - зазначив аналітик.
Він також зауважив, що багатьом українцям хотілося б краху Кремля, але тут не все так просто. "Навіть за умови санкцій РФ зберігає баланс за рахунок сприятливого для них ринку. На відміну від Туреччини, Росія зберегла інвестиційний рівень кредитного рейтингу країни", - сказав Шафран.
Він зробив висновок, що катастрофічних очікувань об'єктивних по відношенню до РФ немає, і проблема в економіці Росії зараз не потрібна Україні. "Поки у нас є час на зменшення залежності від регіону СНД", - зазначив аналітик.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...