Щоб було комфортно: Мова як засіб лікування

В одній із клінік Києва клієнтів обслуговують українською мовою, вважаючи, що це їх заспокоює.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook розповіла письменниця, борець за українську мову Лариса Ніцой, передають Патріоти України.

За словами Ніцой, попри те, що реєстратор клініки спілкувалася російською, швидко перейшла на мову клієнта. Навіть не довелося про це просити.

"Іду до реєстраційної стійки.

– Добрий дєнь, – каже мені медпрацівник.

– Доброго дня! – відповідаю українською.

– Ваше прізвище? – миттєво переходить на українську працівниця і далі спілкується зі мною українською, направляє мене на другий поверх", – написала Ніцой.

За цим принципом обслуговувала письменницю й лікарка.

"Піднімаюся.

– Добрий день! – вітається зі мною працівниця на рецепції, - зараз ваш лікар по вас вийде.

Час від часу до стійки рецепції підходять лікарі, озвучують прізвища пацієнтів, "розбирають" кожен свого по кабінетах.

– Ніцой!

– Це я, – підхожу до лікарки.

– Добрий дєнь!

– Вітаю!

– Мене звати Світлана Олексіївна, – миттєво переходить лікар на українську. – Ходімте зі мною", – описала діалог Ніцой.

В кінці огляду письменниця все ж поцікавилася, чому працівники клініки так активно переходять на мову клієнта. Там зазначили, що якщо розмовляти з клієнтом його мовою, це його заспокоює.

"– Скажіть, лікарю, чому ви перейшли за мною на українську? Я не встигла вас навіть попросити.

– Щоб вам було комфортно... А ви хіба не знаєте? Є дослідження, що мова дуже впливає на пацієнта, – починає мені, як першокласниці, розповідати лікар. – Якщо розмовляти з пацієнтом його мовою, це пацієнта заспокоює. До речі, щоб вивести пацієнта після операції з безсвідомого стану в свідомий, його завжди гукають по імені його мовою. Не кажуть на Миколу – Ніколя, чи на Петра – П’єр. Людина в безсвідомому стані відгукується на свою мову і швидше включає різні рецептори, мозкову активність і переходить на свідомий рівень", – написала Ніцой.

"Подякувала. Всім. Лікарю і дівчатам на рецепції. Отаке, малята. Уже й лікарі кажуть, що є різниця", – додала письменниця.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...