Щоб ти помер за часів "поправок Лозового": Відома письменниця розповіла про всі "кола пекла" поховання "по-новому"

Відома українська письменниця Леся Коковська-Романчук поділилася гірким досвідом поховання своєї мами - легендарної зв’язкової УПА Лідії Романчук​.

“Є у китайців таке прокляття: ”Щоб ти жив у часи великих змін“. Український варіант: "Щоб ти помер за часів поправок Лозового". Вибачте, що знову про невеселе, але, можливо, комусь цей досвід стане в нагоді”, – почала вона свій пост у Facebook, передають Патріоти України.

За її словами, коли помирає людина, тепер “швидка” переадресовує виклик поліції, і першими приїжджають саме поліцейські. Копи оглядають, чи немає ознак кримінального злочину. “Не бачу тут нічого страшного, навіть коли мова йде про дуже літню людину – буває, що спадкоємцям не вистачає терпіння .. або людина заповідала майно або квартиру – он скільки оголошень – ти тільки віддай нам свою квартиру, і купайся, як сир у маслі .. правда, недовго. Тому в цьому є сенс – нехай поліція оглядає “, – вважає письменниця.

У випадку зі смертю її мами були два хлопця, які з максимальною ввічливістю запитали – чи боліла жінка, лежала, чи були лікарі, перевіряли виклики “швидкої” – коли був останній, потім написали висновок. Після цього, продовжує Леся Коковська-Романчук, треба йти в поліклініку, щоб черговий лікар написав довідку про причину смерті. “З цього місця – уважніше. Смерть – така гостя, яка приходить без запрошення, тому враховуйте деякі особливості нового закону, щоб мінімізувати клопоти, і так нелегко все це пережити”, – звертається увага жінка.

Для отримання свідоцтва про смерть потрібна лікарська довідка. Без неї немає свідоцтва, отже поховати людину не можна – тут починається усе те коло за рішенням суду, утримання тіла в морзі і іншими пекельними процедурами.

“Щоб отримати лікарську довідку, необхідна медична карта. І відповідні записи лікаря. Тому що часто буває, що людина лікується порадами з телевізора та інтернету. Інтернет або провізор в аптеці не запише в карту діагноз. Тому може статися, що людина нічим не хворіла, але раптово померла. Потім – розтин, судове рішення і знову коло”, – розповідає письменниця.

Сама вона радить, не лінуватися – піти до сімейного лікаря, завести карту, щоб в ній було записано, чим саме хворіє людина. Вона також додала “тримайте карту під рукою – хто знає годину і хвилину?”.

“Власне, це і є єдина складність – мати медичний документ. А ще – купу грошей. Так що живіть довго. Тому померти зараз – дорого. Дуже. І ще кілька порад. Не вмирайте в неділю. Тому що вихідний РАГС. Не вмирайте після обіду або вночі – нехай вас Бог боронить! Кладовище в неділю працює тільки до 14. Не вмирайте після 25-го числа, пенсійний фонд не дасть допомоги на поховання, у них там якісь фінансові двері закриваються, а відкриваються тільки після 1-го наступного місяця”, – резюмує Леся Коковська-Романчук.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...