Щоб усвідомили реальність загрози: "Воєнний стан можна було ввести у всій країні", - Марчук

На думку колишнього в.о. прем'єр-міністра, в Україні досі не всі усвідомлюють, що таке війна з Росією.

Євген Марчук

Воєнний стан дні на 3 можна було б ввести у всій країні, щоб усі зрозуміли реальність загрози. Про це сказав представник України у Тристоронній контактній групі у Мінську Євген Марчук, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

"Коли я ще 2014-го почав виступати на телебаченні та попереджати, що буде далі, мене хтось запитав, мовляв, навіщо мені це потрібно, адже я вже давно не маю жодного відношення до влади. Я тоді сказав, що ввів для себе особисто воєнний стан і радив би зробити це всім державним службовцям, оскільки військові знають, як їм діяти. Тоді суспільство і взагалі вся державна машина ще не зовсім були адаптовані до думки, що може бути серйозна війна. Та й досі не всі це усвідомлюють.

Добре, що воєнний стан ввели лише у прикордонних областях, хоча, можливо, дні на 3 його можна було б ввести і у всій Україні, щоб усі зрозуміли реальність загрози. Правовий режим воєнного стану передбачає запуск дуже багатьох механізмів і проведення різного роду організаційних заходів, яких ніхто ніколи в Україні не проводив", - сказав Марчук.

"Так ми що, маємо сидіти і думати: "Це Путін нас залякує, не будемо нічого такого робити, не треба жодного воєнного стану"? Але те, що Росія розгорнула в Криму зенітні ракетні системи С-400 і підтягла їх до адмінмежі з Україною, - це ж факт. На це теж не будемо реагувати, якщо приймемо логіку залякування? А візьмімо останні події в Керченській протоці - не дай Боже, якби наші хлопці з цих 2 катерів відкрили вогонь у відповідь, знаєте, що далі було б? Росіяни все розстріляли і потопили б, а потім почали справжню гарячу бойову операцію - для цього все було готове" - зауважив він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...