Про це у своєму блозі пише zommersteinhof, передають Патріоти України.
"Подивимось і ми. Отже, на місці села Луг над р. Перемийська (до речі, село з 1949 р. перестало існувати церква, хати, селяни) почалось будівництво чогось Пішла туди й залізнична колія.
На старій польській карті червоним кружечком я обвів місце, яке нас цікавить. Помаранчевим кольором обведено ґміну Делятин (чи не правда, територія ґміни нагадує якусь мавпочку?)
А тепер цікавинка! Це місто мало свою адресу: Івано-Франківськ-16, вул. Авіаційна. А тепер ще цікавіше! В місті була увага!!! московська середня школа №131 (звичайно, з російською мовою навчання). За іншими джерелами школа мала номер №826, але це несуттєво. головне, що випускники отримували диплом з мокрою печаткою міста Москва.
Тепер це Делятинська загальноосвітня школа №3, але ця зміна сталась тільки у 1993 році! Тобто в незалежній Україні два роки існувала незалежна від України московська школа!
Натомість, сьогоднішня історія обєкту зовсім нецікава
Івано-Франківськ-16 доживає віку, а що там ніколи не було цвинтаря, то з часом нічого не залишиться. Детальнішу інформацію можна знайти на різних сайтах. Коротко з них можна взяти таку суть:
На північній окраїні Делятина у повоєнні роки повстало місто з назвою Івано-Франківськ-16. Насправді це був суперсекретний обєкт із комфортабельним поселенням, де було все!
Для місцевих жителів (кілька тисяч чол.) були створені ідеальні умови, місцеві військторг були просто завалені делікатесами і найкращою побутовою технікою, дозвілля можна було згаяти в Будинку офіцерів, клубі, кінотеатрі, та й просто на лоні чарівної карпатської природи. Для дітей діяли дитсадок і ясла, піонертабір, а також загальноосвітня середня школа, що отримала офіційну назву Московська середня школа №131 (нині ДЕЛЯТИНСЬКА середня школа №3), ось такий своєрідний шматочок Москви в Українських Карпатах.
Делятинська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №3 заснована 1-го вересня 1959 року на території колишнього села Луг. До 1993 року вона іменувалася як Московська середня школа №131 і навчання здійснювалося російською мовою.
Відповідно до рішення управління освіти Івано – Франківської області державної адміністрації від 25 серпня 1993року №131 школа має статус середньої загальноосвітньої школи 1-3 ступенів і навчання здійснюється українською мовою.
Початки будівництва сягають 1949 року, коли за наказом Лаврентія Берії біля Делятина вирішено було збудувати центр профілактики і дозаправки ядерних ракет стратегічного призначення, привезених сюди літерними залізничними потягами з усіх неозорих просторів СРСР. Село Луг над р. Перемийська перестало існувати. Мешканців виселили.
За тринадцять минулих років, відколи з цього обєкта в Росію вивезли останню ядерну стратегічну ракету і він перейшов у підпорядкування 38-го армійського корпусу Збройних сил України, рівень секретності, за підтвердженням нинішнього начальника гарнізону, командира дислокованої тут військової частини А 1807 полковника Юрія Грицика, знизився на кілька порядків. Проте суперзагадковість остаточно не розвіялася. Нинішня цивільна адреса для листів і бандеролей, які сюди надходять, теж покрита ореолом таємничості: Івано-Франківськ-16, вулиця Авіаційна, будинок і квартира — згідно з нумерацією. Проте офіційно в Івано-Франківську такої вулиці немає і не може бути, бо вона розташована майже за 70 кілометрів від обласного центру Прикарпаття. Все інше — реальне і зриме.
Полковник Юрій Грицик, котрий тут уже шостий рік — і командир частини, і начальник гарнізону, і мер, і батько рідний. Він був з нами відвертий настільки, наскільки дозволяв військовий статут.
— Більшість населення нашого містечка — понад 800 чоловік — військові пенсіонери або члени їхніх сімей, — пояснює командир. — Вони не мають іншого житла, тому тут збираються доживати віку. З точки зору комунальних зручностей, то нарікати, мабуть, немає на що: у всіх оселях — природний газ, цілодобова гаряча вода. У колишній московській СШ № 826 (тепер вона має статус делятинської загальноосвітньої школи №3) навчається 150 місцевих дітлахів.
От тільки цвинтаря немає."
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...