Про те, як буде реформована система екстреної допомоги в Україні розповіла в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передають Патріоти України.
"На виклик повинен їхати автомобіль, який знаходиться найближче, а не та машина, яка територіально належить якійсь станції швидкої допомоги", - пояснила вона.
Чиновниця підкреслила, що щодня отримує інформацію про те, як медики не встигли приїхати на допомогу, і пацієнт помер. "Ми хочемо змінити систему надання екстреної допомоги від моменту дзвінка на лінію екстреної допомоги до моменту, коли пацієнта привезли в лікарню", - запевнила вона.
Відзначається, що зміниться і склад бригад швидкої допомоги. Після реформи працювати там будуть тільки парамедики. І цим фахівцям Супрун обіцяє конкурентні зарплати і якісне обладнання для роботи. Реформувати разом зі швидкою будуть і відділення екстреної допомоги, які почнуть працювати в режимі 24/7 і будуть обладнані за новою логікою облаштування приміщення.
Щоб система працювала якісно, Супрун обіцяє щільну взаємодію з іншими екстреними службами, які працюють в Україні - ДСНС, поліцією, а також вчителями та вихователями дитячих садків. Для них проведуть спеціальні тренінги.
Одним з найважливіших змін в МОЗ називають установку дифібріляторів і розміщення джгутів у всіх людних місцях. За словами Супрун, ця реформа не буде миттєвою, на її реалізацію необхідно кілька років.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...