Скільки мільярдів викинули на неефективні ліки українці, і як з цим бореться МОЗ (відео)

Аналіз ринку продажів в аптеках України за 2017 рік показує, що придбання кожного четвертого препарату – гроші на вітер. Адже він або з недоведеною ефективністю, або гомеопатичний, або належить до фітотерапії.

І за все це українці загалом виклали кілька мільярдів гривень, передають Патріоти України.

Ефективність пігулки та листка з дерева може бути однаковою. Втім, листки їсти хтось навряд буде, а от такі "пігулки" українці, як виявилось, полюбляють. У 2017 році ми витратили на гомеопатію та фітотерапію аж чотири мільярди гривень.

В Україні зареєстровано близько 13 тисяч препаратів. Серед них і звичайні пігулки, і гомеопатичні – тобто дуже розбавлені, і на травах, і ті, ефективність яких не доведена. Не дивно, що обрати дуже складно. До того ж, з ким радитись при виборі – теж складне питання.

Ходять в аптеку українці часто: за 2017 рік фармацевти заробили 54 мільярди гривень. І все б нічого, але з топ-10 проданих ліків чотири препарати – без доведеної ефективності. Тобто всесвітні організації їх перевірили і сказали: це – не допомагає. Якщо порахувати разом витрати на гомеопатичні ліки, ліки з недоведеною ефективністю та фітотерапевтичні препарати, то виходить 26%. Фактично кожен четвертий куплений препарат – викинуті гроші на вітер.

"Це абсолютно не вписується ні в реформу, ні в якийсь здоровий глузд, і абсолютно є неправильним",
– наголосила експерт благодійного фонду "Пацієнти України" Ольга Демешко.

За її словами, фонд "Пацієнти України" працює з важкохворими, і вистачає випадків, коли пацієнт запізно звернувся до лікаря, бо спочатку лікував себе сам.

У міністерстві ж охорони здоров'я кажуть – заборонити продаж пігулок, що не допомагають, не можуть, бо це не в їх компетенції. Та й скаржитись можна лише у випадках, коли від дії препарату зафіксовані побічні ефекти. Тож намагаються пропагувати відмову від таких. А також видали окремі установки для лікарень.

"МОЗ вже зробило перший крок до подолання проблеми – мова йде про національний перелік лікарських засобів. Іншими словами, коштом місцевих бюджетів закуповуватимуться препарати лише з доведеною ефективністю", – запевнив речник міністерства охорони здоров'я України Олександр Ябчанка.

Крім того, в міністерстві підготували законопроект про рекламу медичних препаратів: ліки, ефективність яких не доведена, гомеопатичні ліки та фітотерапевтичні мають при рекламі вказувати свій статус. Незабаром законопроект подадуть на розгляд парламенту.

Також у МОЗ сподіваються на ефективність реформи медицини, адже якщо вже лікаря українці почали собі обирати, то можуть порадитись з ним, а з не сусідкою.

Джерело: 24 канал
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...