І за все це українці загалом виклали кілька мільярдів гривень, передають Патріоти України.
Ефективність пігулки та листка з дерева може бути однаковою. Втім, листки їсти хтось навряд буде, а от такі "пігулки" українці, як виявилось, полюбляють. У 2017 році ми витратили на гомеопатію та фітотерапію аж чотири мільярди гривень.
В Україні зареєстровано близько 13 тисяч препаратів. Серед них і звичайні пігулки, і гомеопатичні – тобто дуже розбавлені, і на травах, і ті, ефективність яких не доведена. Не дивно, що обрати дуже складно. До того ж, з ким радитись при виборі – теж складне питання.
Ходять в аптеку українці часто: за 2017 рік фармацевти заробили 54 мільярди гривень. І все б нічого, але з топ-10 проданих ліків чотири препарати – без доведеної ефективності. Тобто всесвітні організації їх перевірили і сказали: це – не допомагає. Якщо порахувати разом витрати на гомеопатичні ліки, ліки з недоведеною ефективністю та фітотерапевтичні препарати, то виходить 26%. Фактично кожен четвертий куплений препарат – викинуті гроші на вітер.
"Це абсолютно не вписується ні в реформу, ні в якийсь здоровий глузд, і абсолютно є неправильним",
– наголосила експерт благодійного фонду "Пацієнти України" Ольга Демешко.
За її словами, фонд "Пацієнти України" працює з важкохворими, і вистачає випадків, коли пацієнт запізно звернувся до лікаря, бо спочатку лікував себе сам.
У міністерстві ж охорони здоров'я кажуть – заборонити продаж пігулок, що не допомагають, не можуть, бо це не в їх компетенції. Та й скаржитись можна лише у випадках, коли від дії препарату зафіксовані побічні ефекти. Тож намагаються пропагувати відмову від таких. А також видали окремі установки для лікарень.
"МОЗ вже зробило перший крок до подолання проблеми – мова йде про національний перелік лікарських засобів. Іншими словами, коштом місцевих бюджетів закуповуватимуться препарати лише з доведеною ефективністю", – запевнив речник міністерства охорони здоров'я України Олександр Ябчанка.
Крім того, в міністерстві підготували законопроект про рекламу медичних препаратів: ліки, ефективність яких не доведена, гомеопатичні ліки та фітотерапевтичні мають при рекламі вказувати свій статус. Незабаром законопроект подадуть на розгляд парламенту.
Також у МОЗ сподіваються на ефективність реформи медицини, адже якщо вже лікаря українці почали собі обирати, то можуть порадитись з ним, а з не сусідкою.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...