Так, згідно з результатами відповідного опитування, такими себе назвали 71,7% респондентів, передають Патріоти України.
У той же час 11,5% опитаних вважають себе тими, хто вагається між вірою і невір'ям, 4,7% - невіруючими, 3% - переконаними атеїстами, 5,3% - "все одно", 3,7% - не змогли відповісти.
Найбільша кількість тих, хто вважає себе віруючими, виявилося на заході України - 90,7%, в центрі - 70%, на сході - 63,3%, а на півдні - 58,5%. Серед жінок вважають себе віруючими 78,9%, а чоловіків - 62,9%.
Крім того, 67,3% опитаних відносять себе до православ'я, 9,4% - до греко-католицизму, 7,7% - вважають себе просто християнами, 2,2% - протестантами, 0,8% - римо-католиками, 0 , 4% - відносять себе до іудаїзму, а по 0,1% - до індуїзму, буддизму і язичництва.
11% респондентів заявили, що не відносять себе до жодної релігії, а 0,9% не змогли відповісти на дане питання.
Опитування проводилося з 23 по 28 березня. Було опитано 2 016 повнолітніх респондентів у всіх регіонах України, за винятком анексованого Росією Криму та тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...